Samochody parkują na Deptaku Bogusława. Bo można [ZDJĘCIA]

  Samochody parkują na Deptaku Bogusława. Bo można [ZDJĘCIA]

  jasz

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Samochody parkują na Deptaku Bogusława. Bo można [ZDJĘCIA]
  1/4
  przejdź do galerii
  Samochody wjeżdżają na deptak, bo blokady nie działają. Ale ten proceder niebawem ma się skończyć.
  O tym, że deptak stał się przyjazny dla aut została powiadomiona straż miejska. Zgłoszenie przyszło od stowarzyszenia SENS, które opisało problem na fanpage’u na portalu FB.com:

  „Od kilku tygodni na Deptaku Bogusława regularnie zaczynają parkować samochody. Czy to są jakieś żarty? Jeszcze niedawno o podobnym problemie pisaliśmy na Kaszubskiej, pokazywaliśmy także przypadki regularnego parkowania na bulwarach.
  Czy ktoś z miejskich służb się tym w ogóle interesuje? Czy porządek w naszym mieście ma być traktowany jako element ponadprogramowy, czasowy, pod warunkiem zrobienia medialnego hałasu wokół jakiegoś placu, bądź ulicy? A po jego wyciszeniu i odtrąbieniu sukcesu wracamy do punktu wyjścia? Żądamy codziennego i konsekwentnego dbania o porządek w naszym mieście!”  Szkopuł w tym, że auta są tam legalnie, bo nie ma organizacji ruchu zakazującej wjazdu w to miejsce. Tylko blokady stanowiły fizyczną barierę przed wjazdem.

  - Zarządcą deptaku jest TBS Prawobrzeże. Blokady są opuszczone, bo były niszczone. Obecnie zarządca ma zianstalować blokad odporne na zniszczenia. Potrwa to około dwóch tygodni - tłumaczy Joanna Wojtach, rzecznik straży miejskiej w Szczecinie.

  Niebawem, 10 kwietnia ma się odbyć spotkanie dotyczące parkowania od strony placu Zgody i placu Zamenhofa. Wezma w nim udział przedstawiciele zarządcy, magistratu, policji i straży miejskiej.

  Przy okazji dyskusji o parkowaniu na deptaku pojawiły się propozycje jak rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w centrum. Jeden z internautów proponuje: „Kaskada? Galaxy? Może te miejsca udostępnić mieszkańcom w zamian za symboliczny abonament? Zwłaszcza w sobotę, kiedy nie ma SPP. Jak tu zaparkować pod domem? Miasto pełne, a parkingi w centrach puste!”.

  Można pójść krok dalej praktycznie pusty jest parkingowiec pod „Medicusem”. Inny parkingowiec przy ul. Matejki też nie jest oblężony przez kierowców. Zamiast budować nowe parkingowce udostepnijmy, to co mamy, ale na atrakcyjnych warunkach finansowych.

  Zobacz także: Oceniamy szczecińskich kierowców. Oto ich największe wady [WIDEO]  Zobacz także: Szczecin: Samochód wjechał w dom jednorodzinny na Pogodnie  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY