Rybnik szczęśliwy dla Błękitnych Stargard

(sz)
Tadeusz Surma
Błękitni Stargard wygrali w Rybniku pierwszy mecz w nowym sezonie II ligi. Pokonali 2:1 ROW 1964.

W poprzednim sezonie Błękitni Stargard wygrali przy Gliwickiej w Rybniku 4:0 i był to milowy krok ku utrzymaniu. Tym razem zwycięstwo nie było tak samo efektowne i ważne, ale podobnie wyczekiwane.

Błękitni wygrali pierwszy mecz w sezonie 2:1. W pierwszej połowie gola zdobył Przemysław Brzeziański i to drugie trafienie w rozgrywkach napastnika stargardzian.

Po przerwie ROW 1964 Rybnik wyrównał, ale Błękitni zdążyli zareagować w 71. minucie. Piłkę do bramki skierował i wiktorię zagwarantował Rafał Gutowski.

ROW 1964 Rybnik - Błękitni Stargard 1:2 (0:1)
Bramki: Slisz (64) - Brzeziański (14), Gutowski (71)
Błękitni: Wróbel - Szymusik, Pustelnik, Baranowski (87 Baszak), Gutowski - Lisowski, Karmański (72 Czapłygin) - Więcek, Flis (79 Kazimierowicz), Fadecki (81 Liśkiewicz) - Brzeziański.
Czerwona kartka: Janik (85, ROW, druga żółta)