RPA 2010. RPA - Meksyk 1:1

Redakcja
W inauguracyjnym meczu mistrzostw świata w RPA gospodarze zremisowali z Meksykiem 1:1 na Soccer City Stadium w Johannesburgu.

W pierwszej połowie meksykanie dwukrotnie mieli okazję do zdobycia prowadzenia. Najpierw w 2 minucie w bramkę nie trafił Dos Santos. W 33 minucie przed szansą stanął Franco, ale ekwilibrystyczną paradą popisał się Khune. Najlepszą sytuację w drużynie RPA miał w 44 minucie Mphela, któremu brakowało centymetrów, aby trafić w piłkę głową.

W drugiej połowie na bramkę czekaliśmy kilka minut. Siphiwe Tshabalala piekielnie mocnym strzałem po długim rogu w okienko pokonał Pereza. Meksykanie nie zamierzali się poddawać i po ponad kwadransie osiągnęli swój cel. Dośrodkowanie Guardado do Rafaela Marqueza (gracz Barcelony), który uderzeniem w krótki róg z narożnika pola bramkowego wyrównał. W 89 minucie gospodarze mogli strzelić gola. Parker na szczęście dla sympatyków Meksyku trafił tylko w słupek.

RPA - Meksyk 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Tshabalala (54), 1:1 Marquez (79)

RPA: Khune - Gaxa, Mokoena, Tshabalala, Mphela, Pienaar (83 Parker), Modise, Letsholonyane, Dikgacoi, Thwala (46 Masilela), Khumalo.

Meksyk: Perez - Rodriguez, Salcido, Marquez, Osorio, Torrado, Franco (73 Hernandez), Vela (69 Blanco), Aguilar (55 Guardado), Juarez, Dos Santos.

O 20.30 drugi mecz grupy A, Urugwaj - Francja.