RPA 2010: Portugalia - Korea Północna 7:0. Azjaci na kolanach

Jarosław StencelZaktualizowano
Ronaldo bramkę strzelił w 87 minucie meczu.
Ronaldo bramkę strzelił w 87 minucie meczu. wikipedia
W pierwszym poniedziałkowym meczu mistrzostw świata w piłce nożnej, reprezentacja Portugalii rozgromiła w Kapsztadzie reprezentację Korei Północnej 7:0 (1:0).

W 7 minucie po rzucie rożnym w słupek strzela głową Carvalho. W 18 minucie bardzo dobra akcja Koreańczyków. Strzał Hong-Jo broni Eduardo, a dobitka głową In-Guka przeleciała nad bramką. W 29 minucie strzela gola Meireles z podania Tiago.

Znacznie więcej bramek padło w drugiej połowie. Gol mógł być już minutę po przerwie. Myong-Guk broni strzał Tiago, a chwilę potem Ronaldo. Od 53 minuty gole posypały się jak z rogu obfitości. Po ładnej akcji Meirelesa między nogami bramkarza trafił Simao. Następnie dośrodkowanie Coentrao kończy strzałem głową Almeida.

W 60 minucie kolejna szybka akcja Portugalczyków. Podanie Ronaldo wykorzystuje strzałem tuz przy słupku Tiago. Trzy minuty potem do bramki nie trafił w idealnej sytuacji Meireles, a następnie Coentrao, który przelobował bramkę. W 72 minucie Ronaldo trafia w bramkarza. Kolejny gol padł w 80 minucie. Z bliska trafia Liedson po błędzie Kwang-Chona. Strzelaninę skończyli Ronaldo, który w końcu zdobył swojego gola i Tiago.

Portugalia - Korea Północna 7:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Raul Meireles (29), 2:0 Simao (53), 3:0 Hugo Almeida (56 - głową), 4:0 Tiago (60), 5:0 Liedson (80), 6:0 Ronaldo (87), 7:0 Tiago (89 - głową)

Portugalia: Eduardo - Alves, Carvalho, Mendes, Simao (74 Duda), Miguel, Meireles (70 Veloso), Almeida (77 Liedson), Coentrao, Tiago, Ronaldo.

Korea Północna: Myong-Guk - Jong-Hyok (75 Song-Chol), Jun-Il, Nam-Chol (58 Kum-Il), Kwang-Chon, Yun-Nam, Tae-Se, Yong-Jo, In-Guk (58 Jong-Jun), Chol-Jin, Yong-Hak.