Robak wszedł na kwadrans w meczu Polska-Szkocja, gola nie strzelił

(kcp)
Marcin Robak wystąpił w reprezentacji Polski po raz ósmy.
Marcin Robak wystąpił w reprezentacji Polski po raz ósmy. Andrzej Szkocki
W środowym towarzyskim meczu Polska - Szkocja (0:1) zagrało dwóch zawodników związanych z naszym regionem: Grzegorz Krychowiak, trenował przez kilka lat w juniorach Stali Szczecin oraz Marcin Robak, obecny gracz Pogoni. Na ławce pozostał Piotr Celeban, były Portowiec.

Krychowiak grał od pierwszej do ostatniej minuty i jest regularnie powoływany na zgrupowania kadry. Marcin Robak wszedł w 76. minucie za Ludowika Obraniaka. Od pierwszej minuty selekcjoner Adam Nawałka postawił w napadzie na Arkadiusza Milika z FC Augsburg (ekstraklasa niemiecka).

- Napastnika powołuje się wtedy, kiedy strzela bramki - mówił Robak przed meczem. - Początek rundy wiosennej pomógł mi w powołaniu. Fajnie, że trener widzi mnie w kadrze. Mam nadzieję, że moje mecze będą odpowiedzią na zaufanie i we wrześniu dostanę kolejne zaproszenie.

Kibice na Stadionie Narodowym przyjęli reprezentanta szczecińskiej Pogoni brawami. Było to ósme spotkanie 31-letniego napastnika z orłem na piersi. Strzelił jednego gola. W środowym meczu nie powiększył swojego konta.

Snajper numer jeden w kadrze Polski, Robert Lewandowski, nie zagrał z powodu urazu.