Remis "Zero-czwórki" w pierwszym meczu o 3. miejsce

Michał Kubik (z lewej, w błękitnym stroju) zdobył dwie bramki dla Pogoni w meczu w Zduńskiej Woli. Sebastian Wołosz
Futsaliści Pogoni '04 zremisowali na wyjeździe 2:2 z Gattą Zduńska Wola. Było to pierwsze spotkanie rywalizacji o 3. miejsce.

Pogoń w Zduńskiej Woli zagrała bez kontuzjowanych Łukasza Tubackiego i Brazylijczyka Ricardo. Być może brak tych zawodników miał wpływ na złe ustawienie reszty zespołu i mniejszą koncentrację w pierwszych sekundach meczu. Bowiem już w 20. sekundzie bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Marciniak.

Do przerwy wynik się nie zmienił, a tuż po wznowieniu gola strzelił Michał Kubik. Dziewięć minut później ten zawodnik wyprowadził Portowców na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Gatty. W 34. minucie wynik na 2:2 ustalił Michał Marciniak.

Ten zawodnik, dzięki dwóm trafieniom w sobotnim meczu, wyprzedził w klasyfikacji strzelców ligi Marcina Mikołajewicza z Pogoni o jedną bramkę.

O 3. lokacie na koniec sezonu zadecyduje rewanż, który zostanie rozegrany w przyszłą sobotę w Szczecinie.

Gatta Active Zduńska Wola - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (1:0)

Bramki: Marciniak 2 (1, 34) - Kubik 2 (21, 30).

Pogoń: Neagu, Kubrak - Tubacki, Krzyżanowicz, Mikołajewicz, Ł. Żebrowski, Douglas, Wołoszyn, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz, Bogucki.