Remis Pogoni Szczecin w sparingu z Arką Gdynią

Takuya Murayama (przy piłce) po przeciętnym występie w pierwszej połowie został zastąpiony przez Szymona Kapelusza. Andrzej Szkocki
Rezultatem 2:2 zakończył się sparing Portowców z Arką Gdynią rozegrany we wtorek w nadmorskim Pobierowie. Wcześniej Pogoń pokonała 4:1 Kotwicę Kołobrzeg.

Tym razem Portowcy grali w ustawieniu 4-5-1 znanym im jeszcze z rundy jesiennej. Trener Artur Skowronek na bok odłożył na razie eksperymenty z grą systemem 3-5-2.

Pierwszą bramkę Pogoń zdobyła już w 5. minucie meczu. Po dwójkowej akcji Wojciecha Golli z Maksymilianem Rogalski do bramki trafił ten drugi.

Blisko godzinę później Arka wyrównała po błędzie Radosława Janukiewicza, który wypuścił piłkę z rąk i problemów ze skierowaniem jej do siatki nie miał Dariusz Formella.

Minutę później wyrównał Mouhamadou Traore. Przy bramce Senegalczyka asystował Szymon Kapelusz.

W 70. minucie arbiter podyktował rzut karny po faulu na Łukaszu Zwolińskim, napastniku Pogoni aktualnie wypożyczonym do Arki. Jedenastkę wykorzystał Marcus Vinicius

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2 (1:0)
Bramki: Rogalski (5), Traore (64) - Formella (63), Vinicius (70).
Pogoń: Janukiewicz - Tadrowski, Noll, Hernani, Pietruszka, Murayama (46 Kapelusz), Golla, Rogalski, Kolendowicz, Edi, Chałas (46 Traore).

Więcej o sparingach Pogoni przeczytasz w środowym i czwartkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".