Remis jak porażka. Ostatni domowy mecz Futsal Szczecin. ZDJĘCIA

Iwona Sarnicka / Portowa Duma
To mogła być przełomowa kolejka w wykonaniu zawodników Futsal Szczecin. Niestety, szczecinianie zremisowali na własnym parkiecie 3:3 z KS Gniezno, choć prowadzili już 3:0.

W ostatnich czterech kolejkach Futsal Szczecin w I lidze zanotował dwie porażki i dwa remisy. Głód zwycięstwa w zespole gospodarzy czuć było już więc od pierwszego gwizdka. Szczecinianie szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i rozpoczęli strzelanie.

Do siatki gości z Gniezna trafiali Łukasz Kubicki (po rzucie rożnym) oraz Bartosz Sobinek (po przechwycie). Wydawało się, że dzieła zniszczenia dokonał pod koniec połowy Daniel Maćkiewicz, gdy podwyższył na 3:0, jednak druga odsłona miała już zupełnie inny charakter.

Na jej początku szczecinianie jeszcze dobrze się bronili, ale na 6 minut przed końcem meczu do siatki Radosława Janukiewicza trafił Wojciech Węgrzyn. Goście wycofali bramkarza i to poskutkowało golem Pawła Kadłubowicza. Zrobiło się nerwowo i lepiej wytrzymali tę końcówkę zawodnicy KS Gniezno, którzy za sprawą Kamila Nikala doprowadzili do wyrównania.

Po 9. rozegranych kolejkach Futsal Szczecin zajmuje 8. miejsce w tabeli I ligi z 10 punktami na koncie. W tym roku zespołowi trenera Miłosza Kocot pozostały do rozegrania dwa wyjazdowe pojedynki z AZS UG Gdańsk (3 grudnia, godz. 18) oraz Bonito Helios Białystok (10 grudnia, godz. 14).

Futsal Szczecin - KS Gniezno 3:3 (3:0)
Bramki: Kubicki (2), Sobinek (9), Maćkiewicz (17) - Węgrzyn (34), Kadłubowicz (38), Kijak (40).
Futsal Szczecin: Janukiewicz - Żebrowski, Sobinek, Bitsadze, Kubicki, Własowicz, Budzyński, Grochowski, Maćkiewicz, Ława, Jakubowski, Jurys

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani