MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekordowo duży nabór na Akademię Sztuki w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Archiwum
Akademia Sztuki zakończyła rejestrację kandydatek i kandydatów na studia I i II stopnia na rok akademicki 2024/25. Zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Teraz czekają ich egzaminy wstępne.

W tym roku chęć dołączenia do grona studenckiego zgłosiło aż 739 osób na 317 miejsc, co daje średnio 2,33 osoby na jedno miejsce. Wśród kierunków z największą liczbą chętnych kandydatów, jak w poprzednich latach, znalazły się grafika projektowa, grafika artystyczna i gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna. W tym roku także bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się projektowanie mody, sztuka mediów, komunikacja wizualna i projektowanie UX, architektura wnętrz, film eksperymentalny, fotografia i instrumentalistyka na II stopniu.

Z zainteresowaniem spotkał się nowy kierunek, na który rekrutację Akademia Sztuki prowadziła po raz pierwszy – Wokalistyka jazzowa i rozrywkowa z prowadzeniem zespołów oraz II stopień kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

Akademia Sztuki w Szczecinie od nowego roku akademickiego oferuje aż 20 kierunków – pięć muzycznych i 15 wizualnych.

Przed kandydatami i kandydatkami teraz spore wyzwanie – będą prezentowali swoje umiejętności, talenty i sposób myślenia podczas egzaminów wstępnych. Na każdy kierunek egzamin wygląda inaczej i jest dostosowany tak, by sprawdzić, czy dana osoba odnajdzie się na tych konkretnych studiach. Egzaminy wstępne potrwają do 8 lipca.

Zakończenie rekrutacji jest zaplanowane na 16 lipca. Wtedy też będzie wiadomo, czy pozostaną jakiekolwiek wolne miejsca i czy zostanie ogłoszona druga rekrutacja.

Ewentualna druga rekrutacja może się odbyć między 29 lipca a 20 września.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński