Puszcza Niepołomice - Flota Świnoujście 0:1. Wyspiarze wreszcie wygrali

Daleki wyrzut z autu Radosława Jasińskiego (biała koszulka) pozwolił Sebastianowi Zalepie na zdobycie zwycięskiej bramki w Niepołomicach. WB
Bramka Sebastiana Zalepy już w 4. minucie meczu Floty Świnoujście z Puszczą Niepołomice dała Wyspiarzom wygraną 1:0. Było to pierwsze zwycięstwo zespołu prowadzonego przez trenera Bogusława Baniaka od sześciu ligowych spotkań.

We Flocie zadebiutował sprowadzony niedawno Nigeryjczyk Martins Ekwueme. Tym razem cały mecz na ławce przesiedział jego rodak, Charles Nwaogu. Do składu wrócili rekonwalescenci: bramkarz Szymon Gąsiński oraz lewy obrońca Marek Opałacz.

Jedyna bramka w meczu padła w 3. minucie. Radosław Jasiński w swoim stylu wrzucił z autu piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył do niej Sebastian Zalepa. Rosły stoper Floty nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

- Do 60 minuty mieliśmy przewagę - relacjonuje kierownik Floty, Leszek Zakrzewski. - Od 60 minuty do głosu doszli gospodarze. Ale my mądrze się broniliśmy. Nerwowo zrobiło się w piątej minucie doliczonego czasu gry, gdy sędzia podyktował dla Puszczy rzut wolny z 17 metra za zagranie piłki ręką. Na szczęście strzał był niecelny.

Poprzedni mecz w lidze Wyspiarze wygrali na początku sierpnia. Wówczas pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 2:1. W następny weekend Flota podejmie Chojniczankę Chojnice.

Puszcza Niepołomice - Flota Świnoujście 0:1 (0:1)
Bramka: Zalepa (4).
Flota: Gąsiński - Jasiński, Stasiak, Zalepa, Opałacz - Mokwa (58 Wrzesień), Kieruzel, Bodziony, Ekwueme (74 Szałek), Grzelak (87 Kolendowicz) - Śpiączka.