Puchar Polski ZZPN w rękach Świtu Skolwin! [zdjęcia]

(sz)
Sebastian Szczytkowski
Piłkarze Świtu Skolwin wracają ze Szczecinka z regionalnym Pucharem Polski po zwycięstwie 2:0 z miejscowym MKP.

Dwie godziny przed meczem termometr w centrum Szczecinka wskazywał 31 stopni Celsjusza. Piłkarze mieli szczęście, że większa część boiska była skąpana w cieniu.

Skoro już mowa o temperaturze, to piłkarze Świtu Skolwin rozpoczęli swoją rozgrzewkę 20 minut przed gospodarzami. I słusznie, ponieważ od początku meczu ruszyli pressingiem na niżej notowanego przeciwnika.

Presja przyniosła efekt w 16. minucie, kiedy Oskar Szczepanik skorzystał z błędu stoperów MKP Szczecinek i wyprowadził Świt na prowadzenie 1:0.

Gospodarze odpowiedzieli w 27. minucie strzałem Macieja Góry z dystansu. Jakość uderzenia była niska, autor usłyszał pierwszy gwizdy z trybun, ale to był sygnał, że widowisko wyrównuje się.

W ostatnim kwadransie przed przerwą Świt miał szansę, by podwoić przewagę w sytuacji sam na sam. Po tym pudle Artur Maliński pokiwał głową z niedowierzaniem. Trener skolwinian tym razem w gustownej koszuli i krawacie, co świadczyło, że okazja jest specjalna.

Jeszcze przed przerwą trener Świtu zrobił się czerwony ze złości, ponieważ w dwóch sytuacjach jego podopieczni mieli furę szczęścia, że do przerwy prowadzili 1:0.

Druga połowa rozpoczęła się interesująco od niecelnych strzałów Jóźwiaka i Malczyka. Na trybunach pojawiła się głośna grupa kibiców Świtu i marszałek województwa Robert Grzywacz.

Nie można było powiedzieć, że drużyna Malińskiego kontrolowała wydarzenia, ale z każdą minutą zbliżała się do trofeum. MKP nie odrobił strat mimo szans, a na dodatek stracił gola w 90. minucie po strzale Kronkowskiego.

Świt ukoronował świetny sezon zdobyciem pucharu. Będzie reprezentantem naszego regionu na szczeblu centralnym wspólnie z Pogonią Szczecin i Błękitnymi Stargard.

MKP Szczecinek – Świt Skolwin 0:2 (0:1)