PSPS Chemik Police pokazał siłę na inaugurację sezonu

Sebastian Szczytkowski
Chyba nawet trener Bujek był zaskoczony łatwością, z jaką jego zespół wygrał z Karpatami. Andrzej Szkocki/archiwum
Siatkarki PSPS Chemika Police rozpoczęły przygodę w I lidze od zwycięstwa 3:0 z Karpatami Krosno.

Nowy trener Mariusz Bujek zapowiadał przed debiutem PSPS Chemika Police w I lidze, że nie boi się nikogo. Jednocześnie ostrzegał, że jego siatkarki potrzebują jeszcze czasu na zgranie się. W sobotę nie było widać w grze policzanek wielu mankamentów, a swojego przeciwnika rozbiły w nieco ponad godzinę 3:0.

Przebudowana drużyna z Polic rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i szybko uzyskała przewagę punktową nad Karpatami Krosno. Seta wygrała 25:17 i potrafiła pójść za ciosem - druga partia zakończyła się takim samym wynikiem. PSPS Chemik Police udokumentował zwycięstwo w najbardziej wyrównanym, trzecim secie, który zakończył się wynikiem 25:22.

Policzanki zagrają za tydzień z Wisłą Warszawa na wyjeździe. Mają z tym przeciwnikiem rachunki do wyrównania po porażce w turnieju finałowym II ligi.

PSPS Chemik Police - Karpaty Krosno 3:0 (25:17, 25:17, 25:22)