MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyjdź i zbadaj swój poziom cukru w Światowy Dzień Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest co roku 14 listopada
Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest co roku 14 listopada archiwum Polska Press
Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest w tym roku pod hasłem "Znaj ryzyko bądź odpowiedzialny". Specjaliści ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie zapraszają więc tego dnia pacjentów na badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia i analizę składu ciała.

Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest co roku 14 listopada. W rocznicę urodzin Fredericka Bantinga, którego wieloletnia praca doprowadziła do odkrycia insuliny, w poradni diabetologicznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Twój czas na zdrowie" poświęcone edukacji i profilaktyce cukrzycy.

14 listopada - między godziną 10 a 13 w poradni diabetologicznej SPWSZ przy ul. Broniewskiego na pacjentów czekać będą doświadczone pielęgniarki, które wszystkim chętnym zbadają poziom cukru we krwi, zmierzą ciśnienie i wykonają analizę składu ciała. Zainteresowani będą mogli także odebrać dzienniczki cukrzycowe, skorzystać z poradnictwa dietetycznego i w zakresie stopy cukrzycowej a biorąc udział w prostych quizach, wygrać drobne upominki.

- Wspólnie z partnerami wydarzenia zaoferujemy również zdrowy poczęstunek, który poprzedzi szacowanie jego kaloryczności - zapewnia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego.

Zdaniem specjalistów, edukacja w diagnostyce i leczeniu cukrzycy jest kluczowa.

- Pacjenci, po pierwsze, muszą wiedzieć, że w ogóle mają cukrzycę – tłumaczy pomysłodawczyni akcji, pielęgniarka Teresa Czerwińska. - To ważne, gdyż wielu z nas wciąż żyje bez świadomości rozwijającej się choroby. A po drugie, gdy już o swojej chorobie wiedzą, powinni zacząć ją leczyć, a więc m.in. zmodyfikować swój styl życia. 14 listopada wytłumaczymy im, jak to zrobić.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Cukrzycy brzmi: "Znaj ryzyko bądź odpowiedzialny". Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest przez ponad dwieście organizacji członkowskich Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) w ponad 160 krajach świata.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dotacji na zadania z zakresu promocji zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński