Problemy nie przeszkodziły Magdzie Linette. Zwycięstwo Polki w Birmingham

Łukasz Konstanty
Magda Linette jest już w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA w Birmingham. Rozstawiona z numerem trzecim Polka pokonała w poniedziałek Włoszkę Jasminę Paolini 3:6, 7:5, 6:4.

Magda Linette i Jasmine Paolini zagrały po raz pierwszy

Urodzona w 1996 roku Włoszka plasuje się obecnie na 42. pozycji w światowym rankingu. To najwyższa lokata, jaką zajmowała w karierze. Ma na koncie tylko jeden turniejowy triumf - we wrześniu 2021 roku wygrała zmagania w słoweńskim Portorożu. Mająca polskie korzenie tenisistka nigdy dotychczas nie miała okazji, by zmierzyć się z Linette.

Początek starcia w Birmingham miał zaskakujący początek - trzy pierwsze gemy wygrały zawodniczki returnujące. Niestety, dwa razy przełamanie na swoim koncie zapisała Paolini, która potem była znacznie bardziej regularna i doprowadziła tę partię do szczęśliwego dla niej końca.

Magda Linette w drugiej rundzie turnieju WTA w Birminghan

Wydawało się, że borykająca się z kłopotami zdrowotnymi (w drugim secie korzystała z pomocy medycznej) Linette nie zdoła nawiązać skutecznej walki z rywalką w dalszej części pojedynku. Nieoczekiwanie jednak dzięki udanej końcówce nasza tenisistka zwyciężyła w drugim secie. W najważniejszych fragmentach trzeciej partii z kolei pogubiła się Paolini, która znacznie częściej popełniała błędy i ostatecznie przegrała spotkanie z Polką

W drugiej rundzie zmagań rywalką naszej tenisistki będzie triumfatorka pojedynku pomiędzy Brytyjką Katie Boulter a Chinką Lin Zhu.