Pro Training Center, profesjonalne treningi sportowe w unikalnej atmosferze

Artykuł sponsorowany Pro Training Center
Udostępnij:
Firma jest już obecna na rynku od trzech lat. Jej założycielem jest Paweł Chamera, trener przygotowania motorycznego pracujący ze sportowcami. W opinii specjalisty, w Szczecinie brakowało mi miejsca, gdzie można by poprowadzić trening od początku do końca według wcześniej ustalonego planu. Tak powstał pomysł na nowy punkt.

Jak wspomina trener, przed otwarciem Pro Training Center, prowadził zajęcia na komercyjnych siłowniach, gdzie zawsze było sporo osób, zbyt mała liczba sprzętu, a nadmiar chętnych nie pozwalał na realizację założeń treningowych. Czynniki sprawiały, że jednostka treningowa często musiała być modyfikowana. W PTC nie ma tego problemu, jest to centrum, w którym trenuje się indywidualnie pod okiem specjalisty.

Oferta PTC jest ukierunkowana pod dwa rodzaje usług: trening personalny oraz trening przygotowania motorycznego. Trening personalny jest dedykowany dla osób chcących podnieść swój poziom sprawności fizycznej, chcących zmienić swoją sylwetkę lub wykonać trening zdrowotny. Trening przygotowania motorycznego będzie świetnym wyborem dla wszystkich sportowców. Nieważne, czy jest to sport profesjonalny czy amatorski, nasze spersonalizowane programy treningowe pomogą każdemu podnieść swój poziom zdolności motorycznych. - Dodatkowo dla osób, które na co dzień nie mieszkają w Szczecinie, przygotowujemy plany treningowe, które klienci mogą realizować we własnym zakresie lub realizowane są z trenerem podczas sesji online – mówi Paweł Chamera. - Usługi są dostępne dla klientów w każdym wieku. Prowadzimy również zajęcia w formie grupowej.

Największym zainteresowaniem cieszą się treningi przygotowania motorycznego dla młodzieży. PTC jest jednym z niewielu punktów w Szczecinie proponującym tego typu usługę pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Dodatkowo, co raz większa świadomość wśród społeczeństwa prowadzi do tego, że chcąc rozwinąć sportowca na międzynarodowy poziom to trening wybranej dyscypliny sportowej musi iść w parze z przygotowaniem fizycznym. Odpowiednie nawyki wypracowane z młodzieżą, przekładają się na mniejsze ryzyko urazu na poziomie seniorskim.

- Naszym klientem głównie są osoby indywidualne, które chcą poprawić poziom sprawności fizycznej – mówi właściciel firmy. - Współpracujemy również z klubami sportowymi, dla których przygotowujemy programy treningowe. Nowością natomiast jest współpraca z firmą transportową, raz w tygodniu organizujemy zajęcia grupowe dla kierowców, którzy na co dzień zmagają się z skutkami pracy wykonywanej w pozycji siedzącej przez wiele godzin. Celem tych zajęć jest poprawa komfortu ich pracy oraz funkcjonowania na co dzień.

W działalności klienci najbardziej doceniają indywidualne podejście. Każde zajęcia są prowadzone tylko i wyłącznie pod okiem trenera. Treningi są układane pod potrzeby każdego zainteresowanego na podstawie wcześniej przeprowadzonych testów. Dodatkowo, klienci zwracają uwagę, że mogą na sali czuć się komfortowo, inaczej niż na siłowniach komercyjnych, gdzie trening najczęściej odbywa się w gronie wielu osób. Powszechnie znanym zjawiskiem jest fakt, że będąc na dużych siłowniach jest się ocenianym przez innych. - Nasz klient w Pro Training Center może czuć się swobodnie, nieważne w jakiej jest formie, z jakim efektem wychodzą mu ćwiczenia, naszym zadaniem jest pomóc takiej osobie – mówi trener.

Firma w niedalekiej przyszłości planuje poszerzyć swoją działalność. Celem jest otwarcie centrum treningowego o większej powierzchni, rozbudowane o gabinety fizjoterapii, boisko wielofunkcyjne, strefę SPA, salę wykładową oraz zakup sprzętu diagnostycznego. Zespół chce stworzyć miejsce, do którego będzie mogła przyjść każda chętna osoba, której celem będzie praktykowanie aktywności fizycznej i otrzyma pomoc na każdej płaszczyźnie.

Warto zaznaczyć, że trenerzy PTC mają za sobą wiele ukończonych szkoleń i zdobytych certyfikatów potwierdzających ich poziom wiedzy. Trener Paweł Chamera edukuje trenerów piłki nożnej z zakresu przygotowania motorycznego ubiegających się o licencję UEFA na kursach organizowanych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej oraz prowadził zajęcia dydaktyczne dla studentów Uniwersytetu Szczecińskiego na Instytucie Kultury Fizycznej. Z usług PTC korzystają też zawodnicy piłki nożnej na co dzień występujący na poziomie Ekstraklasy, Reprezentacji Młodzieżowych oraz Serie B.

Tel kontaktowy: 697690343
Adres: Ściegiennego 34, 70-352 Szczecin
Media społecznościowe:
Facebook: https://www.facebook.com/ptc.szczecin
Instagram: protrainingcenter_szczecin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie