Prezydent Andrzej Duda w Koszalinie. Kamień węgielny i ważny podpis [zdjęcia, wideo]

Piotr Polechoński
Piotr Polechoński
Andrzej Duda rozpoczął wizytę w Koszalinie. Spędzi tutaj kilka godzin. Odwiedziny rozpoczął od wzięcia udziału w uroczystości w Politechnice Koszalińskiej.

Głównym punktem wizyty głowy państwa w Politechnice Koszalińskiej była uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod Centrum Wiedzy Cognitarium Politechniki Koszalińskiej. Ta po godzinie 14 odbyła się na terenie uczelnianego campusu przy ulicy Śniadeckich.

- To wielka i radosna chwila dla naszej uczelni, która w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia działalności. Bardzo dziękujemy panu prezydentowi, że w tak ważnym dla nas dniu jest razem z nami - mówiła Danuta Zawadza, rektor Politechniki Koszalińskiej.

- Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tak nowoczesnego i spektakularnego obiektu to doniosła chwila nie tylko dla Politechniki Koszalińskiej, ale także dla samego miasta, regionu i całego kraju. Czuję tu dzisiaj szczególną radość także z tego względu, że to wydarzenie wpisuje się w koncepcję wyjątkową mi bliską, którą przed laty promował prezydent Lecha Kaczyński. Koncepcję zrównoważonego rozwoju każdego regionu w Polsce, a nie tylko jego wielkich aglomeracji. Jestem pewien, że początek te inwestycji, którego dziś jesteśmy świadkami, do tego rozwoju bardzo się przyczyni - podkreślał prezydent Andrzej Duda.

   

W spotkaniu uczestniczył też Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej, który poinformował o zwiększeniu rządowej dotacji do 50 mln zł (do tej pory wynosiła ona 44,5 mlnzł (całkowity koszt to ok. 70 mln zł).     

Centrum Wiedzy Cognitarium to jeden z ważniejszych projektów rozwojowych Politechniki Koszalińskiej oraz jedna z bardziej zaawansowanych konstrukcji realizowanych w mieście w ostatnich latach. Ma stać się nową siedzibą dla Biblioteki Głównej PK, uczelnianego archiwum i innych placówek. Przede wszystkim jednak ma być przestrzenią dla edukacji, popularyzacji nauki, wymiany doświadczeń.

W planie dzisiejszej prezydenckiej wizyty są też odwiedziny Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej (tutaj prezydent podpisze ustawę umożliwiającą powstanie w Koszalinie Wyższej Szkoły Straży Granicznej, a także zmieniającej nazwy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na Akademię Policji w Szczytnie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej na Akademię Pożarniczą) oraz przyjazd do maryjnego sanktuarium na Górze Chełmskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda w Koszalinie. Kamień węgielny i ważny podpis [zdjęcia, wideo] - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie