Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Tematem były szczepionki na koronawirusa

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Tematem były szczepionki na koronawirusa
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Tematem były szczepionki na koronawirusa fot. Andrzej Hrechorowicz / Kancelaria Prezydenta RP
Na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezydent podczas rozmowy z prezydentem Chin Xi Jinpingiem poruszył między innymi kwestię kupna przez Polskę szczepionek przeciwko COVID-19 wyprodukowanych w Chinach – można przeczytać w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda odbył dzisiaj rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

- Na wniosek Premiera Mateusza Morawieckiego, Prezydent RP poruszył także kwestie współpracy polsko-chińskiej w zakresie walki z pandemią koronawirusa, w tym możliwości zakupu przez Polskę szczepionek wyprodukowanych w Chinach – poinformowała w komunikacie Kancelaria Prezydenta.

Co więcej, kwestia zakupu chińskiej szczepionki będzie „przedmiotem dalszych ustaleń na poziomie międzyrządowym.” - Prezydent RP z zadowoleniem przyjął deklarację chińskiego przywódcy o gotowości Pekinu do uczynienia z produkowanych przez chińskie firmy szczepionek przeciw COVID-19 globalnego dobra publicznego – przekazano.

Dodano także, że Andrzej Duda wskazał, że „solidarność i współpraca międzynarodowa odgrywają kluczową rolę w działaniach na rzecz przezwyciężenia zdrowotnych i ekonomicznych skutków pandemii.”

Oprócz tego podczas rozmowy poruszano także kwestie takie jak współpraca gospodarcza, czy IX Szczytu Przywódców Państw Europy Środowo-Wschodniej i Chin (17+1), który organizowały Chiny.

- Prezydent Andrzej Duda otrzymał zapewnienie chińskiego rozmówcy o dołożeniu wszelkich starań w celu realizacji ułatwień handlowych dla polskich eksporterów do Chin, szczególnie w branży rolniczej – możemy przeczytać.

Chiński prezydent miał także pozytywnie odnieść się do uruchomienia dla polskich przedsiębiorców szybkiej ścieżki, która pozwoliłaby na odmrożenie współpracy biznesowej z chińskimi partnerami.

Uczniowie wracają do szkół w systemie hybrydowym

Wideo

Materiał oryginalny: Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Tematem były szczepionki na koronawirusa - Polska Times

Komentarze 58

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

"Dr Hałat: Wokół szczepionki Pfizera narosło wiele mitów. Ludzie, którzy ją promują to bezwzględna mafia

Epidemiolog wskazuje, że powinno się więcej mówić na temat skutecznych, dostępnych leków na COVID-19. Ocenia, że szczepionka mRNA stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Dr Zbigniew Hałat komentuje doniesienia o odmowie poddania się szczepieniu przeciw SARS-Cov-2 przez holenderskich medyków. Ocenia, że nie jest to nic dziwnego, gdyż szczepionka nie została wystarczająco dokładnie przebadana przed dopuszczeniem do użytku. Epidemiolog krytykuje izraelski rząd za dynamiczne przeprowadzanie szczepień. Jak mówi, jest to „zemsta Benjamina Netanjahu na rodakach, którzy go nie lubią”. Dr Hałat stwierdza również, że eksperci chwalący szczepionkę mRNA „kompromitują się:

Mafia promująca szczepienia bezwzględnie zwalcza wszelkie inne sposoby leczenia pacjentów, uznanych za zakażonych.

Dr Hałat stanowczo dementuje pojawiające się gdzieniegdzie hipotezy, zgodnie z którymi pojedyncza dawka szczepionki zapewnia wystarczającą odporność. Apeluje o korzystanie z dobrze sprawdzonych źródeł informacji...

Rozmówca Magdaleny Uchaniuk zwraca również na rolę Chin w rozprzestrzenianiu koronawirusa. Ocenia, że szczepionka wyprodukowana w Państwie Środka ma odwrócić uwagę od odpowiedzialności tego kraju za wybuch pandemii."

https://wnet.fm/2021/01/21/dr-halat-wokol-szczepionki-pfizera-naroslo-wiele-mitow-ludzie-ktorzy-ja-promuja-to-bezwgledna-mafia/

G
Gość

"Zaledwie 46% lekarzy otrzymało szczepionkę na Covid-19. Naczelna Izba Lekarska demaskuje kłamstwo rządu

W środę (3.03.2021) Naczelna Izba Lekarska podała liczbę lekarzy zaszczepionych na Covid-19. Wbrew rządowym manipulacjom, których celem było wmówienie Polakom, że zaszczepiono 94% lekarzy, rzeczywiste liczby wyglądają następująco: zaszczepiono 40% lekarzy-dentystów (15 392) i 46% lekarzy (64 804).

Naczelna Izba Lekarska zdemaskowała kłamstwo rządu w oparciu o dane, które otrzymała z Ministerstwa Zdrowia w odpowiedzi na pismo Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzeja Matyji z 10 lutego 2021 roku dotyczące wstrzymania szczepień osób z etapu „0” Narodowego Programu Szczepień, jak i napływających do Naczelnej Izby Lekarskiej zgłoszeń o problemach z realizacją przez te osoby zarówno szczepienia pierwszą, jak i drugą dawką szczepionki.

Samorząd lekarski obawia się, że poprzednie zapewnienia o wysokiej wyszczepialności wśród lekarzy mogły być pierwszym krokiem w kierunku odebrania osobom walczącym z pandemią COVID-19 dodatku 100%. Zwraca też uwagę, że zasady wypłacania lekarzom dodatku covidowego są nieprecyzyjne i różnie interpretowane, przez co za taką samą pracę jednym lekarzom dodatek jest wpłacany, podczas gdy innym nie.

Naczelna izba lekarska podkreśla, że liczba wciąż niezaszczepionych lekarzy i lekarzy dentystów może być powodem braku ciągłości w opiece i leczeniu pacjentów, w szczególności, że nie wiadomo kiedy, ani gdzie będą szczepieni. W opinii samorządu lekarskiego szczepienia personelu medycznego powinny być jak najszybciej przywrócone w celu ograniczenia emisji wirusa, a tym samym przestojów w opiece medycznej.

Bez względu na to, co kto sądzi o szczepieniach, faktem jest, że kłamstwo upowszechnianie przez rząd zostało zdemaskowane. Władza tak bardzo chciała mieć sukces, że zamiast uczciwie poinformować o rzeczywistej liczbie zaszczepionych, dokonała manipulacji mówiąc o 94% zaszczepionych lekarzy spośród tych, którzy się zgłosili. Następnie przerobiono to na 94% wszystkich lekarzy, a to już jest bezczelne kłamstwo. Takimi metodami posługują się rządzący. Żenada!"

https://wprawo.pl/zaledwie-46-lekarzy-otrzymalo-szczepionke-na-covid-19-naczelna-izba-lekarska-demaskuje-klamstwo-rzadu/

G
Gość

Epidemiolog, były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Hałat w wywiadzie Justyny Sochy:

"[Justyna Socha demaskuje] Narodowy eksperyment na Polakach"

https://www.youtube.com/watch?v=aL5iW7HhEOc

G
Gość
2 marca, 16:48, Gość:

Do faktycznego sprowadzenia do Polski preparatów potrzeba badań. Ani polski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, ani Europejska Agencja Leków nie przebadały jeszcze chińskich szczepionek. Nie było bowiem takich wniosków ze strony chińskiej. Badania potrwają co najmniej kilka miesięcy. Za kilka miesięcy prawdopodobnie będzie już po wszystkim bo Ci którzy nie zdążą być zaszczepieni przechorują.

"Ulotka informacyjna szczepionki AstraZeneca: końcowy raport z badań klinicznych dopiero w 2024 roku

W piątek (29.01.2021) Europejska Agencja Leków dopuściła szczepionkę AstraZeneca do użytku na terytorium Unii Europejskiej. Komisja Europejska opublikowała ulotkę informacyjną, w której napisano, że raport końcowy z badań klinicznych ma zostać przedstawiony do 31 marca 2024 roku.

W ulotce wskazano, że obecnie dostępne dane nie pozwalają na oszacowanie skuteczności szczepionki u osób w wieku powyżej 55 lat. Nie określono również bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności szczepionki u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, ponieważ jest to nadal ustalane w toczących się badaniach klinicznych. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z lekami. Szczepionka zawiera organizmy modyfikowane genetycznie (GMO).

AstraZeneca to trzecia szczepionka dopuszczona do użytkowania w UE. Tak jak w przypadku szczepionek Pfizera i Moderny została ona dopuszczona warunkowo, a producent został zwolniony z odpowiedzialności za negatywne skutki preparatu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, twierdzący, że „mamy do czynienia z w pełni przebadaną szczepionką, która przeszła wszystkie cztery fazy badań klinicznych” po prostu bezczelnie KŁAMIE.

Cykl szczepień COVID-19 Vaccine AstraZeneca składa się z dwóch oddzielnych dawek po 0,5 ml każda. Drugą dawkę należy podać między 4 a 12 tygodniem (od 28 do 84 dni) od podania pierwszej dawki. Nie ma dostępnych danych dotyczących zamiennego stosowania szczepionki AstraZeneca z innymi szczepionkami przeciw Covid-19 w celu ukończenia cyklu szczepienia.

W badaniu skuteczności szczepionki wzięło udział 10,5 tys. osób, z czego połowa otrzymała preparat, a połowa placebo. W grupie zaszczepionej zachorowały 64 osoby, a w grupie placebo – 154 osoby. Skuteczność szczepionki oceniono na 59%.

Z badań wykluczono uczestników z ciężkimi chorobami sercowo-naczyniowymi, żołądkowo-jelitowymi, chorobami wątroby i nerek, chorobami endokrynologicznymi/metabolicznymi oraz zaburzeniami neurologicznymi. Specyfiku nie podawano również osobom z ciężką immunosupresją, kobietom w ciąży oraz osobom z udokumentowanym przebiegiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pełna treść ulotki TUTAJ."

https://wprawo.pl/ulotka-informacyjna-szczepionki-astrazeneca-koncowy-raport-z-badan-klinicznych-dopiero-w-2024-roku/

G
Gość
2 marca, 15:54, Gość:

Czytam, czytam i nie wierzę, skąd tu tyłu przygłupów?

Nie mierz swoją miarą!

G
Gość
2 marca, 16:48, Gość:

Do faktycznego sprowadzenia do Polski preparatów potrzeba badań. Ani polski Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, ani Europejska Agencja Leków nie przebadały jeszcze chińskich szczepionek. Nie było bowiem takich wniosków ze strony chińskiej. Badania potrwają co najmniej kilka miesięcy. Za kilka miesięcy prawdopodobnie będzie już po wszystkim bo Ci którzy nie zdążą być zaszczepieni przechorują.

Jak co roku, sezon grypowy musi zebrać swoje żniwo.

Ludzie mają krótką pamięć.

G
Gość

Endrju, dla mnie nie zamawiaj!!!

Epidemiolog pan doktor Zbigniew Hałat mówi, że to "nie szczepionka a terapia genowa".

p
poli

Polska nie ma prezydenta. Nie odbyły się prawidłowo, konstytucyjnie zwołane wybory. To głosowanie które miało miejsce zwołano z pogwałceniem konstytucji bo nie dochowano terminów. Pan Duda de facto pełni obowiązki prezydenta, wspieramy aparatem represji państwa. Będzie siedzieć.

G
Gość
2 marca, 20:35, Gość:

thusk tak załatwił szczepionki, że Europa wyginie zanim się zaszczepi, komu on służy? człowiek putina w UE

Ty naprawdę uwierzyłeś w "pandemię"???

Wyłącz telewizor!!!

G
Gość
2 marca, 20:35, Gość:

thusk tak załatwił szczepionki, że Europa wyginie zanim się zaszczepi, komu on służy? człowiek putina w UE

3 marca, 19:32, Piotr:

De bill.

The Bill, "filantrop" promujący depopulację?

P
Piotr
2 marca, 20:35, Gość:

thusk tak załatwił szczepionki, że Europa wyginie zanim się zaszczepi, komu on służy? człowiek putina w UE

De bill.

P
Piotr
2 marca, 20:35, Gość:

thusk tak załatwił szczepionki, że Europa wyginie zanim się zaszczepi, komu on służy? człowiek putina w UE

Coial do tego Tusk, idioto?

G
Gość

Endrju, dla mnie nie zamawiaj!!!

Tak samo jak ty "nie lubię jak ktoś majndruje igłą w pobliżu mego ciała"!

G
Gość

Endrju, jaką ty masz mądrą minę...

G
Gość

thusk tak załatwił szczepionki, że Europa wyginie zanim się zaszczepi, komu on służy? człowiek putina w UE

Dodaj ogłoszenie