MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński o zbliżających się wyborach. "Polska potrzebuje dziś spokojnych i konsekwentnych rządów"

Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
Fot. Lucyna Nenow
- W tym wypadku wybór jest radykalny. Po pierwsze to wybór między dalszym bezpiecznym spokojem, a chaosem, wojną wewnątrz rządu, wojną między rządem a prezydentem. Polska dzisiaj potrzebuje spokojnych konsekwentnych rządów - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

"Każdy głos na opozycję to głos oddany na Tuska"

Podczas debaty wyborczej TVP szef PO Donald Tusk był roztrzęsiony; to w istocie biedny człowiek, który tak się nadaje na premiera mniej więcej, jak ja do skoku wzwyż - powiedział w czwartek w Sulejówku wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Więcej informacji na temat wyborów w naszym serwisie specjalnym: WYBORY 2023

Kaczyński stwierdził, że za czasów rządów Tuska nikt nie był w stanie pokazać "jakichkolwiek inicjatyw prospołecznych, gospodarczych czy jakiejś skutecznej walki z kryzysem".

"Każdy głos na opozycję, a więc na KO, ale też na inną partię opozycyjną, to jest w gruncie rzeczy głos na Donalda Tuska, na jego premierostwo. Widzieliście państwo podczas debaty - roztrzęsiony, w istocie biedny człowiek, który tak się nadaje na premiera mniej więcej, jak ja do skoku wzwyż" - powiedział Kaczyński.

"(Tusk) ma ciągle zwolenników, ale to nie zmienia faktu, że to był ten moment, w którym można było pokazać całej Polsce, że on po prostu do władzy się nie nadaje" - podkreślił Kaczyński.

Wybór między spokojem a chaosem

Polacy stoją dziś przed wyborem między dalszym, spokojnym rozwojem a chaosem, wojną między rządem a prezydentem i wojną wewnątrz rządu. Polska dziś potrzebuje spokojnych, konsekwentnych rządów, takich, które się sprawdziły - mówił w czwartek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w czwartek podczas konferencji prasowej w Sulejówku powiedział, że Polska dziś potrzebuje "spokojnych, konsekwentnych rządów, takich rządów które się sprawdziły". Ocenił, że Polacy stoją teraz przed "radykalnym wyborem".

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

"To jest wybór między dalszym spokojnym rozwojem, tą bezpieczną przyszłością Polaków a chaosem, wojną między rządem a prezydentem, wojną wewnątrz rządu, wojną z potężną partią opozycyjną, gdybyśmy byli w opozycji, bo przecież oni nie zaprzestaną tej agresji którą rozpoczęli w 2005 roku" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS ocenił, że rok 2005 i "wstrząs, który wtedy przeżył Donald Tusk, przegrywając wybory prezydenckie, jakby ciągle trwa". "To jest ta sprawa ogromnie istotna, sprawa, którą przez cały czas trzeba traktować ogromnie poważnie" - dodał.

Unia zmusza do relokacji

Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział w czwartek wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS w czwartek podczas konferencji prasowej w Sulejówku (woj. mazowieckie) zwrócił uwagę, że w związku z wojną w Izraelu i wokół niego, stoimy przed perspektywą fali nowej, nielegalnej emigracji. "Mamy perspektywę terroryzmu. Jest wezwanie do dżihadu, czyli świętej wojny przeciwko niewiernym, czyli także przeciwko nam. To są naprawdę bardzo poważne niebezpieczeństwa" - ocenił.

"I jednocześnie wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, cztery wyroki wskazały jednoznacznie, że to, co planuje dzisiaj Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma (Obywatelska), zgadza się także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja" - wskazał.

Kaczyński zauważył, że potwierdziły to sądy. - Sądy, które "bardzo często wydają dziwne wyroki, jeżeli chodzi o nas" - dodał. "Tu dowody są tak oczywiste, że nie mogły postąpić inaczej" - zaznaczył.

"Mamy do czynienia z sytuacją, w której tamci, nasi przeciwnicy, chcą się zgodzić na przymusową relokację, na wpychanie siłą nielegalnych imigrantów do Polski. Na jeszcze jeden element zmniejszania naszego bezpieczeństwa i to wyjątkowo wręcz groźny. My chcemy przed tym przestrzec" - zaznaczył.

Kaczyński zaapelował do wszystkich kandydatów PiS i osób biorących w ich imieniu udział w kampanii wyborczej, by "mówili o tym bardzo intensywnie, bo to jest naprawdę niebywały wręcz stan zagrożenia".

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński o zbliżających się wyborach. "Polska potrzebuje dziś spokojnych i konsekwentnych rządów" - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński