MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Premier przyjął rezygnację wojewody zachodniopomorskiego. Zbigniew Bogucki obejmuje mandat poselski

OPRAC.:
Dawid Jaśkiewicz
Dawid Jaśkiewicz
Zbigniew Bogucki pełnił funkcję wojewody zachodniopomorskiego od 30 listopada 2020 roku.
Zbigniew Bogucki pełnił funkcję wojewody zachodniopomorskiego od 30 listopada 2020 roku. archiwum
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Zbigniewa Boguckiego i z dniem 2 listopada odwołał go z funkcji wojewody zachodniopomorskiego. Zbigniew Bogucki złożył rezygnację 26 października, w związku z uzyskaniem mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcję wojewody zachodniopomorskiego pełnił od 30 listopada 2020 roku.

- Zostałem wojewodą w bardzo trudnym czasie, kiedy musieliśmy zmagać się z pandemią koronawirusa, organizować szczepienia, usuwać zniszczenia po wichurach, pomagać uchodźcom wojennym, ratować Odrę, czy wreszcie koordynować dostawy węgla. Postawiłem sobie za cel wspieranie rozwoju całego Pomorza Zachodniego i wykorzystanie potencjału naszego regionu oraz energii żyjących tu ludzi. Był to także czas przywracania przez rząd tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość godności wykluczonym grupom mieszkańców i wielu zachodniopomorskim rodzinom poprzez realizację programów społecznych. To dla mnie wielkie życiowe wyróżnienie, że jako wojewoda mogłem być skromną częścią potężnej ofensywy inwestycyjnej na Pomorzu Zachodnim: realizacja Projektu Baltic-Pipe i Polimerów Police, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin, rozbudowa gazoportu, oddanie tunelu pod Świną, budowa dróg ekspresowych S3, S6 i S11, projektowanie zachodniej obwodnicy Szczecina oraz setki inwestycji m.in. drogowych, w szkołach i szpitalach w naszych gminach oraz powiatach. W ten sposób nadrabialiśmy, w dużej mierze stracony przed 2015 r. czas – mówi poseł elekt Zbigniew Bogucki.

- To był również czas bezprecedensowego wzmacniania polskiego bezpieczeństwa, budowania siły Armii Polskiej i służb mundurowych poprzez inwestycje w sprzęt i wyposażenie oraz podwyższanie wynagrodzenia żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

- Sprawne działanie nie byłoby możliwe bez kierowanych przeze mnie służb, administracji rządowej oraz wsparcia wojska, samorządów, wysiłku pracowników ochrony zdrowia, zaufania i pomocy środowiska Prawa i Sprawiedliwości, a także zaangażowania tysięcy mieszkańców naszego województwa bez względu na ich światopogląd i wyznanie. Wszystkim Państwu za to z serca dziękuję – dodaje Zbigniew Bogucki.

Od 3 listopada obowiązki wojewody zachodniopomorskiego pełni I wicewojewoda Tomasz Wójcik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński