Powstanie druga nitka obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i...

  Powstanie druga nitka obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. A w Stargardzie dwa nowe ronda

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Mordasiewicz

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Stalowe bariery na obwodnicy zapobiegły poważnym wypadkom. Ale potrzebna jest druga nitka.
  1/5
  przejdź do galerii

  Stalowe bariery na obwodnicy zapobiegły poważnym wypadkom. Ale potrzebna jest druga nitka. ©Internauta Emil

  O budowie drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa w ciągu drogi S10 poinformowano dziś na konferencji prasowej w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Prace zaczną się w marcu 2019 roku.

  Obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa  Wojewoda wydał decyzję zezwalającą na prowadzenie tej inwestycji. Ma ona kosztować 80 mln zł.

  Druga nitka obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa będzie miała 6,5 kilometra długości.

  - Prace przy budowie tego odcinka drogi ekspresowej mają rozpocząć się w marcu przyszłego roku - powiedział dziś Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Inwestycja jest realizowana w formule "projektuj i buduj". Umowę podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Uzyskanie decyzji ZRID kończy fazę projektowania i rozpoczyna etap robót budowlanych.

  Wykonawcą prac będzie firma Strabag. Ich zakończenie planowane jest na wrzesień 2020 roku.

  Pierwsza nitka obwodnicy powstała w latach 2005 - 2007. Z końcem 2014 roku na obwodnicy zamontowano barierę linową, co wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa.

  - Realizacja drugiej jezdni będzie stanowiła docelowe rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa na tym odcinku i zapewni znacznie większą płynność ruchu i komfort przejazdu- mówią przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. - W ramach inwestycji będzie również realizowana droga wspomagająca Niedźwiedź – Zdunowo, dla której decyzja ZRID została już uzyskana w połowie grudnia tego roku. Na przebiegającej przez tereny leśne drodze wspomagającej będzie do marca prowadzona wycinka drzew.

  Czy wiesz, za co możesz dostać mandat? O tych przepisach zapomina większość kierowców [QUIZ]

  W Stargardzie powstaną kolejne dwa nowe ronda

  . Jedno na skrzyżowaniu ulic Bydgoska, obwodnica Staromiejska i Marii Skłodowskiej - Curie, a drugie na krzyżówce ulic Gdańskiej, Gdyńskiej i Szosy Maszewskiej.

  Inwestycje na krajowej "dwudziestce" będą kosztować ponad 12,8 mln zł, w tym 2,5 mln zł dofinansuje Stargard. Ronda zbuduje do końca przyszłego roku firm Maldrobud.  ZOBACZ TAKŻE: Utrudnienia na drogach dla kierowców w województwie zachodniopomorskim. Zobacz szczegóły!  CZYTAJ RÓWNIEŻ:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY