Portowcy prowadzili z Nafciarzami do przerwy. Niespodzianki jednak nie było

Adam Morawski doznał w Płocku kontuzji.
Adam Morawski doznał w Płocku kontuzji. Andrzej Szkocki
Szczypiorniści Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe z Orlen Wisłą Płock 25:35. Nasz zespół dotarł do hali dopiero na kwadrans przed rozpoczęciem spotkania.

Mimo problemów z dojazdem Portowcy nieźle wypadli na tle mocnego przeciwnika. Nie forsowali szybkiego tempa, bo nie zaliczyli solidnej rozgrzewki. Ich mięśnie grzały się dopiero z każdą minutą meczu.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie Pogoń w 18. minucie wyszła na prowadzenie 6:9. Prowadzenie różnicą trzech bramek udało się im utrzymać jeszcze przez pięć minut. Końcówka pierwszej połowy znów należała do Pogoni, która na odpoczynek schodziła przy wyniku 12:13.

- Jak tak dobrze grający zespół mógł przegrać sześć meczów z rzędu? - zastanawiał się Wojciech Nowiński, ekspert Polsat Sport.

Przyzwoicie przed przerwą w szczecińskiej bramce spisywał się Adam Morawski, bramkarz Portowców, wypożyczony kilka dni temu właśnie z Wisły. Odbił kilka piłek, obronił rzut karny wykonywany przez Valentina Ghioneę. Opuścił jednak boisko z urazem. Prawdopodobnie naciągnął mięsień. Do końca spotkania bronił bez większego powodzenia Edin Tatar.

Goście jeszcze przez kilka pierwszych minut po wznowieniu toczyli wyrównaną grę z wicemistrzem kraju. Nafciarze jednak w tej części meczu byli o wiele skuteczniejsi i znacznie lepiej bronili. Portowcy opadli z sił i rywale zaczęli im odjeżdżać.

W Płocku w składzie Pogoni zabrakło Michala Bruny i Tomasza Grzegorka. Obaj powinni być do dyspozycji trenera na kolejny mecz ze Stalą Mielec (15 listopada).

Po tej kolejce oba zespoły utrzymały swoje pozycje w tabeli. Nafciarze nadal są wiceliderem, a Portowcy zajmują piątą pozycję.

Orlen Wisła Płock - Pogoń Szczecin 35:25 (12:13)
Wisła:Corrales, Wichary - Daszek 5, Oneto 5, Tarabochia 5, Zelenović 4, Ghionea 4, Nikcević 3, Konitz 3, Zhitnikov 3, Wiśniewski 2, Piechowski 1, Racotea, Pusica, Montoro, Kwiatkowski.
Pogoń:Morawski, Tatar - Kniaziew 7, Gierak 6, Jedziniak 3, Krupa 3, Walczak 2, Zaremba 2, Krysiak 1, Biernacki 1.