Porażka SPR Pogoni Szczecin. Dobrze jedynie do przerwy

jakub lisowski
Pogoń (czarne koszulki) nie sprostała mistrzyniom Polski.
Pogoń (czarne koszulki) nie sprostała mistrzyniom Polski. Wojciech Kozlowski Facebook
Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin nadal bez zwycięstwa w meczu z mocnym przeciwnikiem w ekstraklasie.

Prestiżowe spotkanie z Perłą Lublin zakończyło I część rozgrywek. Pogoń zwycięstwem utrzymywała kontakt z czołówką, porażką się od niej oddalała. Podjęła więc walkę z mistrzem Polski i w przerwie można było myśleć o komplecie punktów.

Lublinianki lepiej rozpoczęły spotkanie, odskoczyły szybko na 3-4 trafienia, ale po czasie dla trenera Nevena Hrupeca (prowadził bez sukcesów Perłę dwa lata temu), nasze zawodniczki przejęły inicjatywę.

Dobrze spisywała się obrona, kilka piłek wybroniła Monika Pruenster i po 30 minutach Pogoń prowadziła.

Niestety, po zmianie stron wydarzenia boiskowe zdominowały przyjezdne. Grały na dobrej skuteczności, lepiej ustawiały się w defensywie, a Pogoń nie wytrzymała tej presji. Mecz uciekł w pierwszym kwadransie, gdy Perła wyszła na prowadzenie 18:13 i nie dopuściła do pościgu w pełni kontrolując mecz.

SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 19:26 (11:9)
Pogoń: Pruenster, Krupa - Blazević 5, Cebula 4, Kochaniak 3, Zawistowska 2, Płomińska 1, Bozović 1, Wołoszyk 1, Dezić 1, Agbaba 1, Urbańska, Janas, Szynkaruk, Nosek, Del Balzo.