Porażka Sandra Spa Pogoni w Piotrkowie. Dobrze tylko do przerwy

Arkadiusz Bosy - kołowy Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Arkadiusz Bosy - kołowy Sandra Spa Pogoni Szczecin. Sebastian Wolosz/ Polska Press
Szczecinianie zakończyli I rundę rozgrywek ekstraklasy piłkarzy ręcznych porażką z Piotrkowianinem.

Podopieczni Piotra Frelka ostatnio gubili punkty w meczach, które kończyły się rzutami karnymi. Słabiej je egzekwowali i ich dorobek nie rósł tak, jak mógł.

W Piotrkowie Pogoń walczyła o kolejne oczka do tabeli. Pierwsza połowa była wyrównana. Początek należał do Pogoni, ale szybko gospodarze wyszli na 1-2 bramki przewagi i utrzymywali ją do przerwy.

Po zmianie stron dość szybko odskoczyli na 6 trafień i było w zasadzie po meczu. Różnica urosła do 9 bramek (28:19), by goście ją zmniejszyli w końcówce.

Ostatecznie Piotrkowianin pokonał Pogoń 30:23 (12:10). Teraz w rozgrywkach ekstraklasy rozpocznie się miesięczna przerwa. W połowie stycznia Pogoń zagra u siebie z Meble Wójcik Elbląg.