Porażka Pogoni w Puławach. Rozstrzelał nas Łyżwa

Szczypiorniści Gaz-System Pogoni Szczecin przegrali na wyjeździe z Azotami Puławy 22:29.

Ten mecz miał dać odpowiedź, czy Pogoń na tym etapie rozgrywek stać na walkę z zespołami z pierwszej piątki. Niestety, gospodarze już od samego początku meczu przeważali i od stanu 8:8 w 20. minucie odskakiwali naszej drużynie coraz bardziej. Do przerwy prowadzili 14:12.

W zespole Azotów znakomite zawody rozegrał Krzysztof Łyżwa, który zdobył 9 bramek i grał ze skutecznością 90 proc.

W Pogoni po raz kolejny słabo wypadli rozgrywający. Najskuteczniejsi z nich Michal Bruna i Paweł zdobyli tylko po 2 bramki, a wszyscy zawodnicy z tej formacji pudłowali na potęgę.

Nie zawiedli skrzydłowi: Jacek Wardziński (6 bramek) i Wojciech Zydroń (5 trafień).

Za tydzień Pogoń czeka starcie z kolejnym zespołów z pierwszej piątki. Do Szczecina przyjedzie MMTS Kwidzyn.

Więcej o meczu przeczytasz w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".