Porażka Floty Świnoujście

mc
Dzisiaj odbyła się ostatnia kolejka I ligi. Flota Świnoujście przegrała w niej u siebie z Zagłębiem Lubin 2:3.
Flota - ZaglebieMecz Flota Świnoujście - Zaglebie Lubin.

Flota Świnoujście - Zagłębie

Flota Świnoujście - Zagłębie Lubin 2:3 (0:1)

Bramki: Magdziński (79-karny), Andraszak (87) - Stasiak 2 (26, 57), Micański (70).

Flota: Prusak - Hrymowicz, Rygielski, Pietruszka, Andraszak, Niewiada, Magdziński, Fechner, Burliga, Buśkiewicz (43 Bikanow, 63 Morawski), Łazar.

Zagłębie: Ptak - Jasiński, Stasiak, Plizga (46 Pawłowski), Bartczak, Jackiewicz, Kolendowicz (70 Hanzel), Rymaniak, Micański, Nhamoinesu (46 Kocot), Goliński.

Flota przez niemal całą pierwszą połowę miała przewagę, ale niestety dla niej to goście strzelali gole. Najpierw ładnie z rzutu wolnego uderzył Michał Stasiak. Środkowy obrońca pogrążył wyspiarzy także w drugiej połowie. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym z bliska pokonał Sergiusza Prusaka. W 70. minucie było już 3:0 dla Zagłębia, które awansowało w tym sezonie do ekstraklasy. Gola zdobył Iljan Micański.

Pierwszą bramkę dla wyspiarzy zdobył w 79. Jacek Magdziński. Wykorzystał on rzut karny, podyktowany za faul na Łukaszu Burlidze. W 87. minucie kontaktowego gola zdobył jeszcze Rafał Andraszak, który wykorzystał zagranie z lewej strony i zamknął całą akcję. Na więcej Floty nie było już stać.