MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 200 milionów złotych na utworzenie miejsc w żłobkach

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
207 mln zł trafiło do województwa zachodniopomorskiego z Programu Maluch+ na utworzenie i otrzymanie miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w latach 2022-2029.

Na tę kwotę składa się 97 mln zł na utworzenie 3672 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w województwie zachodniopomorskim.

- To oznacza, że ponad 3600 maluchów będzie miało dodatkowe miejsce w żłobkach czy punktach opieki. Dzięki temu rodzice w sposób bardziej wydajny będą mogli się zająć swoimi sprawami zawodowymi - mówi Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Z tych pieniędzy ponad 74 mln zł przyznano 39. gminom na utworzenie 1833 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym 345 miejsce na terenie gmin, w których nie działają instytucje opieki nad najmłodszymi.

22 600 105 zł przyznano 41. prywatnym organizatorom opieki nad dziećmi na utworzenie 1839 nowych miejsc, w tym 56 na terenie gmin, w których nie działają instytucje opieki nad najmłodszymi.

110 mln zł to kwota przyznana z programu Maluch+ na utrzymanie miejsc utworzonych w województwie zachodniopomorskim w latach 2022-2029. Jest to kwota dziesięciokrotnie wyższa niż była do tej pory.

Samorządy na utworzenie nawet jednego miejsca otrzymają 35 862 zł, a podmioty niepubliczne 12 410 zł. Dofinansowanie do funkcjonowania jednego utworzonego miejsca będzie przyznane na 36 miesięcy.

W Szczecinie w ramach programu Maluch+ w żłobkach miejskich utworzono 590 miejsc. Na utworzenie kolejnych 580 miejsc przyznano Szczecinowi 23,6 mln zł.

- Zawsze chętnie korzystamy z dofinansowania, które pozwala nam tworzyć nowe miejsca dla dzieci w szczecińskich żłobkach. - mówi Agnieszka Rojek, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich w Szczecinie. - Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy Szczecina w różnych rejonach miasta mogli skorzystać z opieki nad małymi dziećmi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński