MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polski hokej wraca do elity. Jest wsparcie PKOl i MSiT!

Zbigniew Czyż
Zbigniew Czyż
Radosław Piesiewicz, Kamil Bortniczuk, Mirosław Minkina.
Radosław Piesiewicz, Kamil Bortniczuk, Mirosław Minkina. Piotr Nowak / PAP
Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki i Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego podjęli decyzję o wsparciu procesu restrukturyzacji zobowiązań finansowych Polskiego Hokeja na Lodzie.

Kluczowa decyzja

- To z pewnością kluczowa decyzja dla Polskiego Hokeja na Lodzie i nie podjąłbym jej jako szef resortu bez pewności, że ten proces zakończy się pomyślnie. Rozmowy o pomocy związkowi w restrukturyzacji finansowej podjęliśmy z Prezesem PKOl, Radosławem
Piesiewiczem, który przedstawił realny plan zaangażowania PKOl w pomoc związkowi w wyjściu na prostą – powiedział Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

To nie będzie łatwy proces

- Tuż po wyborze na Prezesa PKOl postawiłem sobie za cel, by pomóc PZHL w pozyskaniu takiego wsparcia i takich środków, by rozwiązać problem istniejących wciąż wierzytelności tego Związku. Oczywiście trzeba powiedzieć jasno i wyraźnie, że nie będzie to łatwy proces i jeszcze długa droga przed nami. Ważne jest jednak to, że dziś Minister Kamil Bortniczuk dał zielone światło i jestem przekonany, że dzięki dobremu zarządzaniu Prezesa Mirosława Minkiny hokej odzyska należne miejsce w elicie polskiego sportu – podsumował Prezes Radosław Piesiewicz.

Przez ostatnich pięć lat środki przeznaczane na przygotowania reprezentacji Polski w hokeju na lodzie były i są przekazywane i rozliczane przez PKOl, ze względu na formalny brak możliwości bezpośredniego pozyskania takiego finansowania przez PZHL.
Kierunkowa decyzja MinisterstwaSportu i Turystyki o umorzeniu odsetek i rozłożeniu na raty zaległości wobec budżetu pozwoli PZHL na wywiązanie się z obowiązku zwrotu dotacji a docelowo pozwoli na przywrócenie standardowej ścieżki finansowania
polskiego hokeja tj. wprost poprzez Związek.

- Chciałem bardzo podziękować Panu Ministrowi Bortniczukowi i Prezesowi Piesiewiczowi, bo ta decyzja pozwoli nam na normalne funkcjonowanie. Do tej pory byliśmy formalnie ubezwłasnowolnieni, mamy świadomość, ze jeszcze ciężka praca przed nami, ale jestem pełen optymizmu, że proces ten zakończymy sukcesem – podsumował Prezes PZHL Mirosław Minkina.

W ostatnim czasie Polski Hokej na Lodzie, dzięki wsparciu PKOl w ramach nowego systemu finansowania polskiego sportu, pozyskał sponsora – Tauron Polska Energia SA.

PKOl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polski hokej wraca do elity. Jest wsparcie PKOl i MSiT! - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński