Polscy szczypiorniści na piątym miejscu

Janusz Kaźmierczak
Bartosz Jurecki zdobył w meczu z Rosjanami trzy bramki.
Bartosz Jurecki zdobył w meczu z Rosjanami trzy bramki. eastnews.pl
Polscy piłkarze ręczni zajęli w olimpijskim turnieju piąte miejsce. W decydującym meczu pokonali Rosjan 29:28 (14:15).

Zanosiło się na pogrom podopiecznych trenera Bogdana Wenty. W 20. minucie Rosjanie prowadzili12:5. To przede wszystkim zasługa golkipera Olega Gramsa, który m.in. wychodził zwycięsko także z pojedynków z Tomaszem Tłuczyńskim. Polak nie potrafił pokonać go dwukrotnie z rzutów karnych.

W końcówce pierwszej Polacy przebudzili się. Dobre interwencje Sławomira Szmala i skuteczna gra w ataku spowodowały, że od stanu 8:14 biało-czerwoni doprowadzili do wyniku 13:14, a później 14:15.

Po zmianie stron Polacy szybko doprowadzili do wyrównania, a w 35. minucie wyszli na prowadzenie (18:17). Pięć minut później nasi reprezentanci mieli już dwubramkową przewagę (21:19).

Przez resztę meczu trwała zacięta walka gol za gol. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyższej, niż dwubramkowa, przewagi.

Na 30 sekund przed końcem spotkania kapitalną interwencją popisał się Szmal i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 29:28.

Rosja - Polska 28:29 (15:14)

Polska: Szmal, Wichary - Jurasik 6, B. Jurecki 3, Tkaczyk 4, M. Jurecki 4, Bielecki 1, K. Lijewski 2, Tłuczyński 1, Jachlewski 2, Jaszka 1, M. Lijewski 5, Piwko, Siódmiak.