Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Police. Policjanci poszli na zwolnienia. Na razie paraliżu nie ma. Patrole jeżdżą

Marek Jaszczyński
Póki co, w powiecie polickim ma nie zabraknąć policyjnych patroli. Nie wiadomo jednak, jaka będzie przyszłość
Póki co, w powiecie polickim ma nie zabraknąć policyjnych patroli. Nie wiadomo jednak, jaka będzie przyszłość Marek Jaszczyński
Policcy mundurowi mają pełne ręce roboty. Część policjantów jest na zwolnieniu, ci, którzy pracują muszą wykonywać obowiązki kolegów. Jak nas poinformowała rzecznik polickiej komendy, praca jest utrudniona, ale nie sparaliżowana.

W poniedziałek do naszej redakcji wpłynęła wiadomość o tym, że doszło do masowych zwolnień w Komendzie Powiatowej Policji w Policach. Anonimowy autor podał informację o paraliżu w pracy komendy.

- Komenda Policji w Policach bez policjantów - napisał nasz internauta na [email protected] - Blisko 90 już na L4 reszta na dniach...

Postanowiliśmy sprawdzić jak się to ma do rzeczywistości? Z ustaleń GS24.pl wynika, że w poniedziałek zwolnienia dostarczyli policjanci z ruchu drogowego i tzw. „patrolówki”.

- Praca komendy nie jest sparaliżowana, ale nie wiemy jaka będzie przyszłość. Zobaczymy - mówi sierżant sztabowy Katarzyna Leśnicka z polickiej komendy. - Doszło do zmian w grafikach i dzięki temu na trzech zmianach zostały zapewnione patrole policyjne.

Czy jest to element krajowego protestu mundurowych?

Media ogólnopolskie, już na początku października podawały informację o tym, że funkcjonariusze, w ramach oddolnej inicjatywy, zamierzają masowo pójść na zwolnienia lekarskie. Miało do tego dojść między innymi przed 1 i 11 listopada, a więc przed akcją „Znicz” i Świętem Niepodległości. Ten scenariusz jest obecnie realizowany w kilku województwach w całej Polsce.

Czytaj też:**Akcja "Znicz". Policjanci idą na zwolnienia, ale nie w naszym regionie**

Przypomnijmy, że w połowie października Komitet Protestacyjny Zarządu Głównego NSZZ Policjantów zdecydował, że wdrożone zostaną kolejne elementy akcji protestacyjnej: wycofanie z użytku służbowego prywatnych telefonów komórkowych oraz zorganizowanie akcji „Poleje się krew”, by uczcić setną rocznicą odzyskania niepodległości (9-10 listopada).

Ogólnopolski protest policjantów rozpoczął się 10 lipca. Od tamtej pory policjanci w ramach protestu, zamiast mandatów, w większości przypadków wystawiają pouczenia. Do policjantów szybko dołączyły inne służby: strażacy, strażnicy graniczni, a także funkcjonariusze służby więziennej oraz celno-skarbowej. Reprezentująca ich interesy Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych przedstawiła MSWiA postulaty strajkujących, którzy domagają się m.in. podniesienia płac i wprowadzenia zmian w systemie emerytalnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński