Pogoń'04 wygrała w Chorzowie 4:2

(mc)
Marcin Mikołajewicz (z prawej) zdobył trzy gole i Pogoń wygrała z Clearexem 4:2. Archwium
Dziś wieczorem Pogoń' 04 Szczecin grała w Chorzowie z Clearexem. Ograła faworyzowanych gospodarzy 4:2. Trzy bramki dla szczecinian zdobył Marcin Mikołajewicz.

Pogoń' 04 jechała do Chorzowa bez dwóch ważnych zawodników: Artura Jurczaka oraz Michała Kubika. Mimo wszystko potrafiła zwłaszcza w pierwszej połowie przejąć inicjatywę na boisku. - Częściej operowaliśmy piłką w tej części gry, a do to przekładało się na sytuacje bramkowe dla nas - mówił po mecz szkoleniowiec gości, Gerard Juszczak.

To jednak gospodarze po błędzie w defensywie objęli prowadzenie. Do siatki trafił Sebastian Wojciechowski. Jeszcze w tej samej minucie Pogoń' 04 wyrównała. Bramką popisał się Marcin Mikołajewicz. Jeszcze w pierwszej połowie goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem przedłużony rzut karny (za sześć fauli Clearexu) wykorzystał Brazylijczyk Douglas.

- Widzieliśmy mecz Clearexu z Polkowicami, w którym chorzowianie także zmuszeni byli do gonienia wyniku i wtedy im się udało - zaznacza Juszczak. - Od początku drugiej części gry dość mocno się cofnęliśmy, czego chyba rywale się nie spodziewali. Umiejętnie rozbijaliśmy ataki gospodarzy - dodał szkoleniowiec Pogoni' 04.

Clearex wbił jeszcze kontaktowego gola na 2:3, ale świetne zawody rozgrywał tego dnia Mikołajewicz i to on ustalił wynik spotkania. Pochwalić za występ w Chorzowie trzeba również Daniela Maćkiewicza. - Po tym meczu otworzyła się przed nami szansa na osiągnięcie czegoś więcej w tym sezonie - powiedział Juszczak. - Mam nadzieję, że nasze wyniki dostrzeże też Miasto.

Clearex Chorzów - Pogoń' 04 Szczecin 2:4 (1:3)
Bramki: Wojciechowski (6), Jasiński (28) - Mikołajewicz (6, 18, 28), Douglas (20, przedłużony karny).
Pogoń'04: Kubrak, Koszmider - Żebrowski, Lewandowski, Tubacki, Maćkiewicz, Moskaliuk, Douglas, Mikołajewicz, Bogucki, Bernardo.