Pogoń z Pucharem. Cztery gole Świtaja

(mc)
Piłkarze Pogoni Barlinek nie dali szans Polonii Płoty.
Piłkarze Pogoni Barlinek nie dali szans Polonii Płoty. Andrzej Szkocki
Dziś w Płotach miejscowa Polonia nie miała żadnych szans z Pogonią Barlinek w finale Pucharu Polski na szczeblu regionu. Trzecioligowcy wygrali 5:0.

Polonia gra w lidze okręgowej szczecińskiej, więc faworytem finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu była trzecioligowa Pogoń Barlinek. Zespół trenera Krzysztofa Knychały nie zawiódł, wygrywając 5:0. Aż cztery gole dla przyjezdnych strzelił Rafał Świtaj.

Goście szybko otworzyli wynik. W 2 minucie Świtaj podszedł do rzutu wolnego. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka, następnie od pleców bramkarza Polonii, Krystiana Burczego, i wpadła do siatki. W 9 minucie Tomasz Bejuk wyłożył piłkę Świtajowi i było 2:0. Bramkarz Polonii nie miał szczęścia tego dnia. W 20 minucie nie dość, że sfaulował w polu karnym piłkarza Pogoni, za co goście dostali jedenastkę, to jeszcze nabawił się przy tej interwencji kontuzji. Świtaj nie zmarnował karnego i skompletował tym samym klasycznego hat-tricka.

- Już po 20 minutach goście praktycznie pozbawili nas szans na zwycięstwo - przyznał trener Polonii, Józef Andrzejewski.

W drugiej połowie Pogoń zdobyła jeszcze kolejne dwa gole. Najpierw znowu nieprzepisowo gospodarze interweniowali we własnym polu karnym. Tym razem winowajcom był Adrian Ratajczyk. Po raz kolejny z jedenastu metrów celnie uderzył Świtaj.

W 58 minucie za faul czerwoną kartkę ujrzał Krystian Feciuch. Nie przeszkodziło to zespołowi z Barlinka zdobyć kolejnego gola. Po złym wyprowadzeniu piłki i przechwycie sam na bramkę Polonii popędził Bartosz Kubiak i podwyższył prowadzenie na 5:0.

Dzięki temu zwycięstwu teraz Pogoń czeka dwumecz z Kotwicą Kołobrzeg (zwycięzca Pucharu w okręgu koszalińskim) i jeżeli zakończy się on szczęśliwie, ekipa trenera Knychały w przyszłym sezonie zagra na szczeblu centralnym. Spotkania z Kotwicą odbędą się 9 i 30 maja.

Polonia Płoty - Pogoń Barlinek 0:5 (0:3)
Bramki: Świtaj 4 (2, 9, 20-karny, 53-karny), B. Kubiak (60).
Polonia: Burczy (20 Rozentalski) - Stopa, Kozłowski, Feledyn, Ratajczyk, Nabrzewski, Woźniak (46 Rynalski), Szwak, Głoćko (60 Urbaniak), Tytoń (70 Bzdęk), Skuratowski.
Pogoń: Tomczak - Matuszewski, Gaca (73 Sobczak), M. Kubiak, Bzdęga, Bebeto, Świtaj (55 Sarbinowski), B. Kubiak, Świercz (70 Popiołek), Bejuk (65 Wiśniewski).
Czerwona kartka: Feciuch (58, Pogoń).