Pogoń wygrała w drugim sparingu. Portowcy lepsi od mistrza Rumunii

Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin wygrała 2:1 w swoim drugim sparingowym meczu podczas obozu przygotowawczego w Opalenicy. Rywalem był mistrz Rumunii - Farul Constanța.

Portowcy do sezonu w PKO Ekstraklasie i rozgrywek UEFA Conference League przygotowują się w Opalenicy. W pierwszym sparingu Pogoń ograła w weekend Chojniczankę Chojnice, a w czwartek miała już silniejszego rywala. Mistrz Rumunii ma swoją wymowę, jednak w okresie przygotowawczym stopień przygotowania jednej ekipy różni się często dość mocno od drugiej.

Cieszy natomiast, że Pogoń potrafiła zwyciężyć Rumunów, grając w dwóch połowach różnymi jedenastkami. Wynik rozstrzygnął się przed przerwą. Najpierw do siatki po kontrze trafił Marcel Wędrychowski, ale szybko mistrz Rumunii wyrównał, za sprawą znanego w naszym kraju Rivaldinho (grał w Cracovii). Kilka minut przed przerwą do siatki rywali posłał piłkę głową Benedikt Zech. Po zmianie stron na boisku pojawili się główni młodzi piłkarze Pogoni i utrzymali korzystny wynik.

Pogoń Szczecin - Farul Constanța 2:1 (2:1)
Bramki: Wędrychowski (26), Zech (41) - Rivaldinho (29)
Pogoń: I połowa, Stipica - Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris - Wędrychowski, Gamboa, Kurzawa, Bichakhchyan, Grosicki - Zahović. II połowa, Klebaniuk - Stolarski, Lisowski (72 Fornalik), Borges, Smoliński - Przyborek, Wawrzynowicz, Łęgowski, Rostami, Korczakowski - Fornalczyk.