Pogoń w Turcji: wygrany sparing ze Slavenem Belupo

Maciej Dąbrowski zdobył drugą bramkę dla Pogoni w sparingu z chorwackim Slavenem Belupo. Andrzej Szkocki
Portowcy w swoim pierwszym sparingu w trakcie zgrupowania w tureckiej Antalyi pokonali 2:0 Slaven Belupo, aktualnie piąty zespół chorwackiej ekstraklasy.

Pogoń pierwszą bramkę zdobyła w 13. minucie. Trójkową akcję Adama Frączczaka, Adriana Budki i Petra Hricko, precyzyjnym strzałem wykończył Słowak.

Kwadrans później wynik ustalił Maciej Dąbrowski po strzale głową.

W dalszej części meczu przeważała Pogoń, ale szczecinianie nie byli już w stanie stworzyć klarowanej sytuacji do zdobycia bramki.

Pogoń Szczecin - Slaven Belupo 2:0 (2:0)
Bramki: Hricko (13), Dąbrowski (28).

Pogoń (I połowa): Pernis - Hricko, Hernani, Dąbrowski (30 Noll), Lewandowski, Budka, Akahoshi, Golla, Frączczak, Traore, Chałas.
Pogoń (II połowa): Janukiewicz - Rudol, Hernani (60 Dąbrowski), Noll, Pietruszka, Murayama, Ława, Edi, Wilk, Kolendowicz, Djousse.

O meczu czytaj też w czwartkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".