Pogoń Szczecin pokonała RB Lipsk w sparingu 5:3

Twitter Pogoń Szczecin
Portowcy podtrzymują dobrą formę ligową nawet w sparingach. W czwartek pokonali 3. ekipę Bundesligi, RB Lipsk 5:3. Mecz odbył się w Niemczech.

Pogoń skorzystała z przerwy na grę reprezentacji i rozegrała sparing w Niemczech z 3. ekipą Bundesligi - RB Lipsk. Wygrana Pogoni 5:3 jest niespodzianką, mimo tego, że rywal grał drugą jedenastką.

Ponad 15 tysięcy fanów było na spotkaniu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Atmosfera była bardzo dobra, ale do tego poziomu nie dostroili się piłkarze. Portowcy przegrali zasłużenie 0:3.Zobacz też: Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na pożegnaniu Pogoni ze stadionem

ZDJĘCIA kibiców z niedzielnego meczu Pogoń - Zagłębie. Tak w...

Już do przerwy padły cztery gole. Pogoń atakowała, ale to rywale z Lipska prowadzili 2:0. W końcówce pierwszej połowy szczecinianie odzyskali skuteczność. Michał Żyro wykorzystał okazję i przelobował bramkarza, a później Kamil Drygas zrobił to, co zwykle. Skutecznie zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W drugiej części gry znowu na prowadzenie wyszli Niemcy. Pogoni to nie podłamało. Ricardo Nunes strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego i chyba także to natchnęło Portowców. Santeri Hostikka dobry występ okrasił golem a swoje trafienie zaliczył także młody Hubert Sadowski.

RB Lipsk - Pogoń Szczecin 3:5 (2:2)
Bramki: Augustin (12), Cunha (23), Haidara (51) - Żyro (37), Drygas (45), Nunes (69), Hostikka (72), Sadowski (76).
Pogoń: Załuska (72 Kusztan) - Stec (46 Niepsuj), Malec, Fojut (46 Bartkowski), Nunes (71 Sadowski) - Żyro (88 Szcześniak), Drygas (46 Kožulj), Podstawski (72 Smoliński), Izumisawa (67 Majewski), Hostikka - Benyamina (67 Guarrotxena).

Ponad 15 tysięcy fanów było na spotkaniu Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Atmosfera była bardzo dobra, ale do tego poziomu nie dostroili się piłkarze. Portowcy przegrali zasłużenie 0:3.WIĘCEJ O MECZU: Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin 0:3. Zepsute święto na Twardowskiego...