Pogoń pokonała Kotwicę w sparingu. Teraz już tylko Piast w głowach

Pogoń Szczecin pokonała drugoligową Kotwicę Kołobrzeg 4:1. To był ostatni sparing podopiecznych Kazimierza Moskala przed wznowieniem rozgrywek ligowych.

Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Pomarańczowej rozpoczęło się niespodziewanie. Już w 3. minucie Kotwica Kołobrzeg objęła prowadzenie. Bramkę zdobył Piotr Giel. Stracona bramka mobilizująco podziałała na Portowców, którzy przejęli zdecydowanie inicjatywę.

Jeszcze w pierwszej połowie dwie bramki zdobył Łukasz Zwoliński. Szczególnie drugie trafienie było po ładnej akcji. Podawał Dawid Kort, a Zwoliński zablokował obrońcę na plecach i jak rasowy napastnik wykorzystał okazję.

W drugiej połowie Zwoliński zdobył jeszcze jedną bramkę, a wynik meczu ustalił Łukasz Zakrzewski.

W sparingu trener Moskal wystawił skład oparty na zawodnikach, którzy aspirują do gry w pierwszej jedenastce. Z piłkarzy, którzy mogą zagrać z Piastem kibice zobaczyli np. Sebastiana Rudola, Korta czy Zwolińskiego.

Przed Pogonią teraz tydzień treningów, a w następny poniedziałek (13 lutego) czeka ich mecz ligowy z Piastem Gliwice.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 4:1 (2:1)
Bramki. Pogoń: Zwoliński (20., 40., 53.), Zakrzewski (81.). Kotwica: Giel (3.)
Pogoń: Kudła - Niepsuj (79. Pach), Rudol, Obst, Stefaniak (84. Kuzko), Jaroch (84. Bochnak), Piotrowski, Zieliński, Kort (70. Pawłowski), Kowalczyk (70. Paczuk), Zwoliński (70. Zakrzewski).