Pogoń - Piast 2:1. Portowcy zrobili pierwszy krok ku ekstraklasie!

Wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył niezawodny Edi Andradina.
Wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył niezawodny Edi Andradina. Archiwum
Portowcy wygrali 2:1 z mocnym Piastem Gliwice i mają już 7 punktów przewagi nad wiceliderem. Zwycięstwo nie przyszło jednak Pogoni łatwo.

W pierwszej połowie to goście ze Śląska lepiej się prezentowali. Aktywni w zespole Piasta byli Hiszpan Alvaro Jurado i Wojciech Lisowski. To głównie ten duet niepokoił w pierwszych minutach bramkarza Pogoni, Radosława Janukiewicza.

W 26. minucie błąd w kryciu popełnił debiutujący w barwach Pogoni Brazylijczyk Hernani, ubiegł go Mateusz Matras i zdobył bramkę dla Piasta.

W 34. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Łukasza Krzyckiego na Adamie Frączczaku. Jedenastkę pewnie wykorzystał Edi Andradina.

Na początku drugiej połowy niewiele się działo. Grę Pogoni ożywiło wejście Roberta Kolendowicza. W 68. minucie Portowcy przeprowadzili szybką, koronkową akcję. Ława odegrał do Ediego, ten piętką wystawił piłkę Koledowiczowi. "Kolenda" wrzucił piłkę na drugi słupek do Adriana Budki, a były pomocnik Widzewa umieścił ją w siatce.

Piast kończył mecz w "dziesiątkę". W 86. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Jan Buryan.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Bramki: Edi (34-karny), Budka (68) - Matras (26).

Czerwona kartka:Buryan (86).

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Radler, Hernani, Noll, Budka, Ława (69 Akahoshi), Szałek, Edi, Frączczak (60 Koelndowicz), Djousse (84 Sotirović).