Pogoń lepsza w derbach. Kolejny krok w stronę podium [ZDJĘCIA]

Valentina Blazevic (z piłką) z Pogoni Baltica podczas meczu z AZS Koszalin.
Valentina Blazevic (z piłką) z Pogoni Baltica podczas meczu z AZS Koszalin. Radosław Koleśnik
Derbowe spotkanie z AZS Koszalin nie dostarczyło spodziewanych emocji. Adrianna Płaczek znów była bohaterką Pogoni Baltica.

Bramkarka Pogoni świetnie spisuje się przez cały sezon, ale na finisz rozgrywek zachowała najlepszą dyspozycję. Już w sobotę zatrzymała zawodniczki Zagłębia Lubin i nasz zespół zwycięstwem przywrócił sobie szansę na medal mistrzowski. Wiedział jednak, że nie może sobie pozwolić na stratę punktów w Koszalinie, bo rywalki mogłyby zbyt daleko odskoczyć na pięć kolejek przed końcem ekstraklasy.

Wygrać w Koszalinie to nie jest jednak łatwa sprawa. Nawet działacze szczecińskiego klubu przypomnieli swoim kibicom, że drużyna nie wygrała tam od sześciu lat, a jedyny remis był w styczniu 2016. Także lutowa podróż do hali akademiczek skończyła się ośmiobramkową porażką.

Nic więc dziwnego, że Pogoń rozpoczęła spotkanie bardzo skoncentrowana, ale też natrafiła na dobrze dysponowane rywalki, które również potrzebowały dwóch punktów, by marzyć o medalu. AZS#prowadził 1-2 bramkami do 12. minuty, później uwidoczniła się przewaga szczecinianek. Kapitalnie broniła Płaczek, a z kontr korzystały jej koleżanki. Na pięć minut przed końcem I połowy Pogoń prowadziła już 14:8. Po zmianie stron Pogoń nie miała przestoju, kontrolowała mecz i pewnie wygrała. Widać było, że gra co cztery dni nie jest dla niej problemem, za to akademiczki fizycznie słabiej wyglądały i raziły nieskutecznością (5 bramek po przerwie).

W sobotę o 16 Pogoń podejmie liderki z Gdyni.

Energa AZS Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 16:30 (11:15)
PB: Płaczek. Krupa - Jaszczuk 5, Bancilon 2, Koprowska 5, Zawistowska 5, Królikowska 6, Noga 1, Blazevic 3, Szczecina, Kochaniak 1, Zimny 2.

Inne wyniki: Selgros - Start 28:22, Zagłębie - Vistal 24:24.

1. Vistal Gdynia - 27- 43- 746:612
2. Zagłębie Lubin- 27- 40- 695:595
3. Selgros Lublin- 27- 40- 775:605
4. Start Elbląg- 27- 38- 772:674
5. Pogoń Baltica Szczecin- 27- 36- 697:591
6. Energa AZS Koszalin- 27- 32- 723:664

Mamed Khalidov z szacunkiem do Mańkowskiego: To chyba ważna rzecz. Nie na tym to polega, żeby sobie ubliżać, naszym zadaniem jest wejść do klatki i zawalczyć