Pogoń Handball przegrała ze Słupią Słupsk 26:33 (zobacz zdjęcia)

Krzysztof Dziedzic [email protected]
Pogoń Handball Szczecin przegrała 26:33 ze Słupią Słupsk, ale lider tabeli też zaliczył wpadkę.
Pogon Handball - Slupia Slupsk 26:33

Pogoń Handball Szczecin przegrała 26:33 ze Słupią Słupsk

Po dwóch zwycięstwach nad Słupią w sezonie zasadniczym szczypiornistki Pogoni Handball mogły być wczoraj uważane za faworytki. Niestety, Słupia potwierdziła dobrą ostatnio dyspozycję i ograła nasz zespół.

W 5 minucie było już 4:1 dla Słupii. Początek meczu w wykonaniu szczecinianek był nerwowy, nasze piłkarki często gubiły piłkę. Gdy jednak po golu Sylwi Piontke z rzutu karnego wyrównały na 4:4, a w 9 minucie objęły prowadzenie, można było sądzić, że uporządkowały grę.

Później jednak trwała wymiana gol za gol, aż do 20 minuty, gdy Słupia odskoczyła na dwie bramki - prowadziła 10:8. I te przewagę utrzymała do końca pierwszej połowy.

A w drugiej połowie gospodynie zagrały bardzo dobrze. Zwłaszcza bramkarka Iwona Łoś, która w całym meczu miała aż 29 udanych interwencji! Dzięki niej jej koleżanki w 46 minucie prowadziły już 25:18.

Pogoń Handball nie rezygnowała i w 55 minucie przegrywała tylko 25:28. Jednak wówczas Piontke nie wykorzystała rzutu karnego i marzenia choćby o remisie prysły.

Słupia Słupsk - Pogoń Handball Szczecin 33:26 (14:12)

Pogoń Handball: Adamska, Dąbrowska - Huczko, Dutkowska 7, Dyszewska 7, Piontke 7, Kucharska 2, Szymczak 2, Stefanowicz 1, Cińcio, Słowik, Gryglicka.

W innym meczu naszej grupy doszło do niespodzianki: lider Sambor Tczew tylko zremisował u siebie z AZS AWF Warszawa 29:29.