Pogoń - GKS Katowice 1:0. Złoty gol Frączczaka, kibice nie zawiedli [zdjęcia]

mc
Adam Frączczak strzelił decydującego gola w 52 minucie.
Adam Frączczak strzelił decydującego gola w 52 minucie. Sebastian Wołosz
Pogoń zagrała dziś jeden z lepszych meczów w tej rundzie i pokonała u siebie GKS Katowice. Portowcy dalej liczą się w walce o awans.

Pogoń - GKS Katowice

Pogoń Szczecin - GKS Katowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Adam Frączczak 52

Pogoń: Bartosz Fabiniak - Adam Frączczak, Mekeil Williams, Błażej Radler (12 Emil Noll), Przemysław Pietruszka - Takafumi Akahoshi, Maksymilian Rogalski (46 Robert Kolendowicz), Wojciech Golla, Andradina, Bartosz Ława - Vuk Sotirović (63 Donald Djousse).

Katowice: Jacek Gorczyca - Tomasz Rzepka, Jacek Kowalczyk, Adrian Napierała, Bartosz Sobotka - Patryk Stefański (81 Marcin Pietroń), Jan Beliančin, Kamil Cholerzyński (74 Bartłomiej Chwalibogowski), Damian Chmiel, Mateusz Zachara - Przemysław Pitry.

Żółte kartki: Przemysław Pietruszka, Bartosz Ława - Tomasz Rzepka.

Pierwsza połowa meczu wyglądała ciekawie. Portowcy stworzyli wiele sytuacji podbramkowych, jednak żadnej nie wykorzystali.

W 39 minucie Akahoshi trafił w poprzeczkę. Było naprawdę blisko strzelenia bramki. Wcześniej piłkarze GKS trafili w słupek.

W 52 minucie była najważniejsza akcja meczu. Ława zagrał w pole karne do Sotirovicia a ten odegrał do Frączczaka, który strzelił mocno przy słupku. Portowcy od tego momentu prowadzili 1:0.

W 90 minucie piłkarze Pogoni mieli dwie doskonałe kontry, których niestety nie wykorzystali.

Wszystkie zmiany w Pogoni były wymuszone kontuzjami: Rogalskiego, Sotirovicia i Radlera.

Portowcy zagrali dobry mecz. Było to jedno z lepszych spotkań w tym sezonie.

Nie zawiedli też kibice. Doping był bardzo żywiołowy. Na mecz przyszło około 3 500 widzów. Sotirovicia i całą drużynę pożegnano brawami.