Pogoń do przerwy prowadzi z Wisłą Płock 1:0

mc
Maksymilian Rogalski (z prawej) wyszedł w pierwszym składzie Pogoni.
Maksymilian Rogalski (z prawej) wyszedł w pierwszym składzie Pogoni. Fot. Andrzej Szkocki
Dziś portowcy grają w I lidze w Płocku. Do przerwy prowadzą 1:0 po samobójczym trafieniu obrońcy Wisły, Pawła Pęczaka.

Pogoń ponownie zaczęła spotkanie w innym ustawieniu. Trener Piotr Mandrysz tym razem dał od początku meczu szansę Markowi Kowalowi. Szczeciński napastnik przez prawie dwie rundy leczył kontuzję kolana. Dziś wystąpił na trudnym terenie w Płocku. Dość zaskakująca jest obecność w pierwszym składzie Marcina Woźniaka. Może nie sama obecność, co jego pozycja - lewa pomoc.

W pierwszej połowie najbardziej aktywny ze strony Pogoni był Maksymilian Rogalski. Strzelał dogrywał, wykonywał rzuty wolne. Gola nie zdobył, ale można powiedzieć, że zaliczył asystę. W 29 minucie Rogalski dograł piłkę w pole karne, a tam wślizgiem własnego bramkarza pokonał Pęczak.