Pogoń Baltica zwyciężyła i wciąż ma szanse na brąz [wideo, zdjęcia]

AN

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Szczypiornistki Pogoni Baltica pokonały Vista Gdynia 28:26 w czwartym meczu o brązowy medal. Stan rywalizacji to 2:2. Decydujące spotkanie odbędzie się w przyszły weekend w Gdyni.

Od początku Pogoń skutecznie utrzymywała prowadzenie wynoszące 2-3 trafienia. Dobrze w ataku spisywały się Agata Cebula (4 bramki) oraz Hanna Yaschuk (3 bramki) a cały zespół dobrze pracował w obronie. Choć w końcówce tej części gdynianki zdobyły trzy gole dzięki szybkim i skutecznym kontratakom, to gospodynie nadal prowadziły. Szczecinianki schodziły na przerwę prowadząc 15:13.

Po zmianie stron do ataku ruszyły przyjezdne i po niespełna czterech minutach gry Vistal tracił do Pogoni tylko jedną bramkę. Chwilę później wykorzystane przez Małgorzatę Stasiak sytuacje strzeleckie powiększyły przewagę naszych szczypiornistek i po kwadransie drugiej połowy było 21:17. Prowadzenie Pogoni na zmianę rosło i malało. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich minutach, kiedy szczecinianki zagrały konsekwentnie w defensywie i skutecznie w ataku, dzięki czemu zakończyły mecz zwycięstwem.

Brązowy medal zdobędzie ten zespół, który zwycięży za tydzień w ostatnim, piątym spotkaniu.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 28:26 (15:13)
Pogoń: Płaczek, Szywerska - Stasiak 6, Yashchuk 5, Agova 4, Cebula 4, Stachowska 4, Sabała 3, Głowińska 2, Zimny.

Więcej o meczu w poniedziałkowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".