Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 24:25. Koszalińska klątwa trwa [FOTOGALERIA]

Sylwia Lisewska (z piłką) zdobyła dla Energi 9 bramek. Małgorzata Stasiak (z lewej) w ostatnich sekundach miała piłkę meczową. Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica Szczecin przegrała we własnej hali po niezwykle dramatycznym meczu derbowym z Energą AZS Koszalin 24:25. Była szansa na cenny remis.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin

W poprzednich siedmiu meczach Pogoń z Akademiczkami wygrała tylko raz. Teraz wydawało się, że ma mocniejszy zespół, ale szczecinianki zagrały bardzo nerwowo.

Derby toczyły się przy fantastycznej atmosferze na trybunach, które wypełniły się niemal do ostatniego miejsca. Kibice przywitali oba zespoły machając trzema setkami granatowo- bordowych flag. Pojawiła się nawet dosyć spora grupa fanów z Koszalina.

Atmosfera derbów dała się chyba we znaki zawodniczkom, bowiem zwłaszcza na początku spotkania popełniały wiele prostych błędów. Pogoń szybko ustawiła zasieki w defensywie, ale nie radziła sobie za dobrze w ataku pozycyjnym. Akademiczki natomiast miały problem ze sforsowaniem strefy obronnej i bramki zdobywały głównie po rzutach z dystansu bądź po karnych, które pewnie egzekwowały Marta Odrowska i Sylwia Lisewska.

Przez całą pierwszą połowę utrzymywał się remis, dopiero w samej końcówce Monika Stachowska dała szczeciniankom cenne prowadzenie tuż przed przerwą.

Jednak odpoczynek nie wyszedł na dobre Pogoni. Nasz zespół w drugą połowę wszedł niemrawo i nadal kulało rozegranie. Trener Adrian Struzik próbował różnych wariantów, wprowadził m.in. Stefkę Agovą i Katarzynę Duran do ofensywy, ale nadal akcje były wolne i zawodniczki rzucały z nieprzygotowanych pozycji.

To była woda na młyn dla kontr Akademiczek, które po trafieniu Sylwii Matuszczyk w 42. minucie wyszły na prowadzenie19:15. W końcówce Pogoń podgoniła wynik, po raz pierwszy karnego spudłowała Lisewska (aż 9 bramek w całym meczu) i w ostatniej minucie szczecinianki miały jeszcze szansę na wyrównanie, ale rzut Małgorzaty Stasiak był zbyt lekki.

Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 24:25 (11:10)
Pogoń: Szywierska, Płaczek - Cebula 6, Stasiak 5, Stachowska 4, Jaszczuk 5, Królikowska 1, Głowińska, Huczko, Agova, Sabała 2, Fornalik 1, Jakubowska.