Pogoń Baltica przegrywa w pierwszym meczu półfinałowym

Redakcja
Szczypiornistki Pogoni Baltica przegrały z MKS Lublin.
Pogoń Baltica Szczecin nie najlepiej rozpoczęła walkę w półfinale, przegrywając z MKS Lublin 25:32.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg. Gospodynie zdobyły przewagę, która wynosiła 2-3 bramki. Szczecinianki starały się dotrzymywać kroku rywalkom, ale na przerwę schodziły przegrywając 14:16.

Po zmianie stron lublinianki dalej utrzymywały niewielkie prowadzenie. Mistrzynie wrzuciły piąty bieg dopiero w końcówce, a takiego tempa nie mogły utrzymać nasze zawodniczki. Popis swoich umiejętności w zespole gospodyń dała Dorota Małek, która zdobyła 10 bramek.

MVP w szczecińskiej drużynie wybrana została Agova.

W rywalizacji meczowej MKS Lublin prowadzi 1:0. Drugie spotkanie w niedzielę o godzinie 18:30 w Lublinie.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 32:25 (16:14).

Pogoń Baltica: Szywerska, Płaczek - Agova 5, Cebula 4, Królikowska 4, Jaszczuk 3, Stachowska 3, Głowińska 2, Stasiak 2, Duran 1, Huczko 1, Jakubowska, Noga, Piontke.