Pogoń Baltica przegrała i spadła

Paweł Pązik [email protected]
Anna Rostankowska (z piłką) i jej koleżanki z Pogoni Baltica powalczyły w Elblągu, ale to nie wystarczyło do wygranej i przedłużenia szans na utrzymanie. Marcin Bielecki
Porażka 23:24 ze Startem Elbląg sprawiła, że szczypiornistki Pogoni nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie.

Przed meczem nasze zawodniczki otwarcie przyznawały, że ze Startem gra im się ciężko. Jednak początek spotkania w Elblągu tego nie potwierdzał. To szczecinianki lepiej zaczęły i szybko objęły prowadzenie. W pewnym momencie wygrywały nawet różnicą czterech bramek. Pod koniec pierwszej połowy zaczęły grać jednak nerwowo i ta przewaga zaczęła topnieć. Do przerwy był remis po 14.

Początek drugiej odsłony to najsłabszy moment Pogoni w tym meczu. W 40. minucie Start prowadził już 20:17. Obudziło to jednak nasz zespół do lepszej gry. Szczecinianki miały nawet piłkę meczową na 40 sekund przed końcem meczu. Hanna Jaszczuk pośpieszyła się jednak z rzutem, piłkę przejęły rywalki i zdobyły rozstrzygającą bramkę.

W zespole Startu znakomite zawody rozegrała Agnieszka Wolska, która rzuciła połowę dorobku bramkowego swojego zespołu.

W sobotnim meczu AZS AWF Wrocław pewnie pokonał Finepharm Polkowice. Akademiczki wraz ze Startem Elbląg będą rywalizowały o uniknięcie barażu z zespołem z I ligi.

Choć do końca rozgrywek pozostały jeszcze 4 mecze, to Pogoń nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie. Trener i zawodniczki zapowiadają jednak walkę do końca.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 24:23 (14:14)
Pogoń: Płaczek, Yilmaz - Piatrova 8, Cebula 5, Jakubowska 3, Pasternak 2, Jaszczuk 2, Kucharska 2, Gryglicka 1, Sabała, Szymczak, Rostankowska, Piontke, Kurjanowicz.

Relacje z ligowych meczów naszych drużyn czytaj w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"