Pogoń Baltica pewnie awansowała do trzeciej rundy Pucharu EHF

Pogoń zdobyła aż o 17 bramek więcej w dwumeczu niż rywalki.
Pogoń zdobyła aż o 17 bramek więcej w dwumeczu niż rywalki. Sebastian Wołosz
Szczeciński zespół dwukrotnie wysoko pokonał szwajcarski LC Brühl Handball. Po sobotnim zwycięstwie 31:23, w niedzielę dorzuciły wygraną 28:19.

W obu meczach Pogoń już w pierwszej połowie odskakiwała rywalkom. W niedzielę przed przerwą na boisku szalała Daria Zawistowska. 20-letnia skrzydłowa Pogoni, która wróciła do składu po kontuzji, przechwytywała piłki w obronie i po kontrach zdobywała bramki. Łącznie przez pierwsze 30 minut rzuciła ich aż siedem.

W ogóle skrzydłowe miały okazję się pokazać, bo dzięki dobrej grze w obronie, szczeciński zespół zyskiwał łatwe pozycje do rzutu.

Przewaga Pogoni była tak duża, że trener Adrian Struzik dał szansę pokazania się na boisku wszystkim zawodniczkom.

W trzeciej rundzie szczecinianki zagrają z rumuńskim zespołem ASC Corona 2010 Brasov. Dwumecz odbędzie się w połowie listopada.

LC Brühl Handball - Pogoń Baltica Szczecin 19:28 (10:16)
LC Brühl: Dokovic, Brood Bjorklund - Mustafoska 5, Haag 4, Maurer 3, Wenger 2, Kundig 2, Oezcelik 1, Fudge 1, Oberli 1, Vulović, Savic, Fink, Bosch. Karne: 3/3. Kary: 6 min.
Pogoń Baltica: Płaczek, Kozłowska, Orowicz - Zawistowska 7, Sabała 4, Noga 4, Zimny 3, Jaszczuk 3, Koprowska 2, Szczecina 1, Głowińska 1, Jurczyk 1, Stasiak 1, Kochaniak 1. Karne: 2/2. Kary: 4 min.