Pogoń '04 Szczecin mistrzem sezonu zasadniczego

Michał Bartnicki
Pogoń 04 zapewniła sobie pierwsze miejsce.
Pogoń 04 zapewniła sobie pierwsze miejsce. archiwum
Futsaliści Pogoni 04 Szczecin wygrali 4:1 z Rekordem i jest to pierwsze zwycięstwo Portowców w Bielsku-Białej w historii. Klasycznym hat-trickiem popisał się Douglas.

Pierwsza połowa w Bielsku-Białej była teatrem jednego aktora. Już w 4. minucie swoją pierwszą w tym meczu i najpiękniejszą bramkę strzelił Douglas. Brazylijczyk instynktownie uderzył z woleja w okienko bramki strzeżonej przez Aleksandra Waszkę. Futsalista z kraju kawy był najlepszym zawodnikiem Pogoni '04. Bardzo dobrze spisywał się zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Dobrze współpracował z Łukaszem Tubackim, czego owocem był trzeci gol dla Portowców. Po dwójkowej akcji Tubacki-Douglas ten ostatni nie miał problemu z minięciem bramkarza i wpakowaniem piłki do pustej bramki.

W drugiej połowie z większym animuszem na parkiet wyszli piłkarze z Bielska-Białej. Z dystansu często uderzali Paweł Machura, Piotr Szymura oraz Radek Polasek, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Łukasz Koszmider. Rekord - mimo wycofania golkipera - stać było na jedno trafienie. Artur Jurczak fatalnie wycofał futbolówkę pod własne pole karne pod nogi Machury. Strzał futsalisty obronił Koszmider, ale przy dobitce Polaska nie miał szans.
Kropkę nad "i" postawił Maciej Wołoszyn strzałem do pustej bramki równo z syreną. Portowcy zdobyli w Bielsku-Białej komplet punktów, choć w meczu nie zagrali Michał Kubik, Nicolae Neagu i Marcin Mikołajewicz.

Rekord Bielsko-Biała - Pogoń '04 Szczecin 1:4 (0:3)
Bramki: Polasek (23.) - Douglas (4., 17. i 19.), Wołoszyn (40.).
Pogoń '04: Koszmider, Kubrak - Ł. Żebrowski, Ricardo, Douglas, Maćkiewicz, Jurczak, Tubacki, Wołoszyn, Krzyżanowicz, Przygórzewski.

W pozostałych meczach 20.kolejki broniąca się przed spadkiem Gwiazda Ruda Śląska wygrała u siebie z chorzowskim Cleareksem 7:2. Pięć goli dla Gwiazdy zdobył w tym meczu Bartosz Siadul.

Walczący o czołowe lokaty chorzowianie wcześniej wygrali cztery mecze z rzędu.

Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki. Potem osiem najlepszych drużyn zagra o mistrzostwo Polski w play off. Pozostałe cztery zespoły będą walczyć o utrzymanie systemem mecz i rewanż każdy z każdym.