Pogoń '04 lepsza od beniaminka na inaugurację sezonu

Sebastian Szczytkowski
Portowcy zaczęli sezon od zwycięstwa.
Portowcy zaczęli sezon od zwycięstwa. Sebastian Wołosz
Pogoń '04 Szczecin wygrała 3:0 z Solnym Miastem Wieliczka w pierwszej kolejce nowego sezonu ekstraklasy futsalu.

Pogoń '04 Szczecin - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:0 (2:0)
Bramki: Jakubiak 2 (7, 37), Jurczak (14).
Pogoń: Lasik, Koszmider - Gepert, Jakubiak, Bugański, Jurczak - O. Solecki, Jonczyk, D. Solecki, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.

Do zespołu z Wieliczki należał początek. Przez kilka minut Pogoń głównie faulowała rywali, a praktycznie nie oddawała strzałów. Na ratunek wbiegła teoretycznie druga czwórka szczecinian i to ona zagrała pierwsze skrzypce. Byli w niej Jakubiak, Jurczak, Gepert oraz Bugański.

Mateusz Jakubiak rozpoczął sezon od zdobycia dwóch goli. Wynik otworzył uderzeniem z bliska po płaskim wstrzeleniu, a w 37. minucie trafił na 3:0, wymierzając rywalom karę za wycofanie golkipera. Najładniejszą bramkę dnia zdobył jednak Artur Jurczak w sytuacji sam na sam po wymianie podań z Gepertem.

Im dłużej trwał mecz, tym bardziej była widoczna przewaga dojrzałości, skuteczności oraz konsekwencji wicemistrza Polski nad beniaminkiem. Za dwa tygodnie Pogoń zagra ponownie u siebie, a FC Toruń powinien postawić jej trudniejsze warunki.