Pogoń '04 - Gatta 0:2. Złoto się oddala

Anna Pasztor
Andrzej Szkocki
Futsaliści Pogoni przegrali z Gatta Active Zduńska Wola w pierwszym meczu finałowym. W rywalizacji o złoto jest 0:2.

Pogoń 04 Szczecin - Gatta Active Zduńska Wola 0:2 (0:1)

Bramki: Sobalczyk (10), Milewski (22).

Pogoń: Lasik - Kubik, Solecki, Maćkiewicz, Jonczyk, Jurczak, Bugański, Jakubiak, Gepert, Tubacki, Shamotii.

Dla Pogoni było to ważne spotkanie w kontekście walki o złoty medal. Już od pierwszych minut gra toczyła się szybko i przenosiła się z jednej połowy na drugą. Gospodarze nieźle zorganizowali w obronie i na początku skutecznie powstrzymywali ataki gości.

Dziurę w ich defensywie znalazł dopiero w 10. minucie Igor Sobalczyk, dając Gatcie prowadzenie. Jeszcze do przerwy wyrównać mogli Artur Jurczak czy Mateusz Jakubiak, ale w bramce spisywał się golkiper gości.

Po przerwie Portowcy chcieli ruszyć do ataku i zdobyć wyrównujące trafienie. Do siatki trafili jednak rywale. Precyzyjnie rzut wolny wykonał Mariusz Milewski, uderzając w okienko bramki Kamila Lasika. Od tego momentu Gatta przejęła zupełną kontrolę nad meczem.

Portowcy w pewnym momencie się przebudzili i potrafili zagrozić bramce rywali, ale wciąż brakowało wykończenia. Przy wyniku 0:2 Pogoń nie miała nic do stracenia, więc ostatnie sześć minut grała z wycofanym bramkarzem. Gra w przewadze nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i ostatecznie wygrała Gatta.

W ogólnej rywalizacji finałowej Gatta prowadzi 2:0. Teraz przeniesie się ona do Zduńskiej Woli. Kolejny mecz za tydzień.