Pogoda na lato 2018. Co nas czeka w drugiej połowie wakacji?...

  Pogoda na lato 2018. Co nas czeka w drugiej połowie wakacji? Zobacz prognozę! 1.08.2018

  Bogna Skarul

  Głos Szczeciński

  Głos Szczeciński

  Jaka będzie pogoda na początku drugiej połowy lata? - We wtorek i środę w Szczecinie ma być nawet 34 stopnie ciepła - zapowiada Krzysztof Ścibor z Biura Prognoz Pogody Calvus.
  Pogoda na lato 2018. Jaka będzie druga połowa wakacji?
  1/9
  przejdź do galerii

  Pogoda na lato 2018. Jaka będzie druga połowa wakacji? ©Karolina Misztal

  Pogoda na lato 2018. Szczecin, Stargard, miejscowości nad morzem  - Uff, jak gorąco. Trudno teraz wytrzymać w tych upałach. Kiedy będzie choć trochę chłodniej?

  - Nie możemy się spodziewać chłodu przez najbliższe dwa dni. We wtorek i środę w Szczecinie będziemy notowali rekordy temperatur.

  - Czyli?

  - W Szczecinie w cieniu ma być 34 stopnie Celsjusza. Będzie naprawdę gorąco i duszno. Nie ma też co liczyć na wiatr. Ma być słaby, nie przyniesie ulgi.

  - Kiedy spadnie deszcze?

  - W środę z deszczu będą się cieszyli mieszkańcy wschodniej części regionu. Tam może popadać, ale przelotnie. W Szczecinie w tym czasie nadal będzie gorąco. Dopiero w czwartek mogą się pojawić opady i to po południu. A we wschodniej części naszego regionu będzie nawet grzmieć. Wiatr ma być porywisty i niewykluczone, że będzie padał grad. Zrobi się chłodniej, ale wcale nie będzie zimno. W Szczecinie ochłodzi się do 27 stopni C, a nad morzem ma być 25 stopni C.  - A jaki będzie weekend?

  - W piątek, sobotę i niedziele ma być słonecznie i nadal ciepło, ale już nie tak bardzo upalnie. W Szczecinie w piątek możemy się spodziewać 25 stopni C. w sobotę i niedzielę 24 stopnie C. Nad morzem zapowiadana temperatura to 22 stopnie C. Za to z wiatru powinni się cieszyć miłośnicy żagli. Będzie wiało. Spodziewamy się na Bałtyku 3-4 stopni Beauforta. Wiatr będzie wiał z zachodu i północnego-zachodu. A woda w Bałtyku już w tej chwili jest rekordowo ciepła - ma 24 stopnie C. w okolicach Świnoujścia, w jeziorach ma nawet 26 stopni C.

  - To już koniec upałów?

  - W przyszłym tygodniu będzie już trochę chłodniej. W Szczecinie i w ogóle na lądzie powinna temperatura wynosić około 24 stopni C, nad morzem tylko 20 stopni C. Ale cały sierpień ma być ciepły słoneczny i raczej bez opadów. To będzie raczej plażowa temperatura.  - Tak ciepło będzie w całym kraju?

  - Na południu Polski, ale także na wschodzie, ma być cieplej. Tam temperatura będzie wyższa o 3 - 4 stopnie C. ale tam też częściej będzie padać deszcz.

  Czytaj również: Upały w Polsce 2018: Pogoda na sierpień. Jaka będzie temperatura? Do kiedy potrwa upalne lato? Kiedy ochłodzenie? Jak długo będzie gorąco?

  Zobacz także: Pogoda na wakacje 2018. Jakie będzie lato w Polsce. [SIERPIEŃ] Prognoza pogody długoterminowa w sierpniu 30.07.2018  Zobacz również: PIACHOLEPY 2018. Świnoujście: Zamek warowny, ośmiornica i tor wyścigowy na świnoujskiej plaży [ZDJĘCIA]  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów