MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze oskarżeni o pobicie policjantów w Mielnie przed sądem w Koszalinie

ces
Dziś przed koszalińskim sądem odbyła się kolejna rozprawa piłkarzy Radosława M., Piotra Ś. i Jarosława Ch. Zeznawał policjant.

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Koszalinie stanęli po raz kolejny trzej piłkarze: Piotr Ś., Radosław M., Jarosław Ch. Są oskarżeni o pobicie i znieważenie policjantów, którzy interweniowali w związku z zakłócaniem ciszy nocnej.

Dzisiaj zdołano wysłuchać zaledwie jednego z sześciu policjantów, którzy nocą z 27 na 28 lipca przyjechali do pensjonatu w Mielnie. Interwencja z powodu oporu oskarżonych skończyła się bójką, zatrzymaniem piłkarzy i obrażeniami u dwójki policjantów.

Zdaniem oskarżonych stroną agresywną, która przekroczyła swoje kompetencje i zachowała się niezgodnie z zasadami są policjanci. Oskarżonym (mają różne zarzuty) grozi kara nawet do pięciu lat więzienia.

Najpoważniejsze oskarżenia ciążą na Piotrze Ś. Zdaniem prokuratury uderzał, kopał, szarpał, groził interweniującym policjantom. Dwaj z nich doznali obrażeń ciała: jeden powierzchowne, ale drugi miał wykręcony palec prawej ręki.

Łagodniej oceniono udział w zajściu Radosława M. Znieważył czterech interweniujących policjantów. Identyczne zarzuty postawiono Jarosławowi Ch. Grozi im do trzech lat więzienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński